Нападател на Норвегия U20 отбеляза девет гола при историческа победа на световното първенство

Viasport 31/05/2019 08:20

Нападателят на Норвегия U20 Ерлинг Халанд отбеляза девет попадения и постави рекорд по вкарани голове в един мач на световното първенство за младежи до 20 години при най-голямата победа в историята на състезанието - 12:0 срещу Хондурас.

Шампионатът се провежда в Полша.

18-годишният Халанд изпревари Адаилтон, който се разписа шест пъти при успеха на Бразилия с 10:3 срещу Южна Корея през 1997.

Халанд откри в 7-ата минута, а до края на първото полувреме отбеляза още 4 гола. Отборът на Хондурас завърши с 9 човека, след като през второто полувреме получи два червени картона.

Норвегия е на трето място в група C на първенството. Победител в групата е Уругвай с 9 точки, пред Нова Зеландия с 6. Норвегия има 3.

Снимка: gettyimages.com, архив