U19: Берое нанесе първа загуба на шампиона, Локо (Пловдив) надигра Септември (обзор)

Ваня Николова 23/08/2019 22:00

Пет мача от трети кръг на Елитната U19 се играха днес.

Левски обърна Дунав в Русе и е с пълен акив от 9 точки.

Берое надви шампиона Черно море с класическото 3:0 в Стара Загора.

Локомотив (Пловдив) надигра Септември като гост с 1:0, a ОФК Янтра 2019

спечели визитата си на Пирин.

В София ЦСКА победи Ботев (Пловдив) с два гола на 16-годишния Мартин Смоленски.

И докато през миналия сезон често треньорите се оплакваха от съдиите, днес доста от тях отбелязаха, че съдийството е било на много добро ниво.

---

Дунав 2010 (Русе) – Левски 1:4 (1:0)

Дунав направи добро първо полувреме, в което поведе с 1:0 на лидера в класирането. В 25-ата минута Митко Русанов откри резултата с хубав удар от около 20 метра.

Левски стигна до пълен обрат след почивката. Още в първата минута на второто полувреме Айвън Ангелов изравни – 1:1. „Сините“ поведоха след автогол на Кристиян Маринов.

Ремзи Неджип вкара третия гол за гостите, а последното попадение в мача бе дело на Ивайло Иванов.

В края на срещата, при резултат 1:4, футболистът на Левски Богдан Костов получи втори жълт картон и бе изгонен. Гостите имаха и други положения, както през второто, така и през първото полувреме, но ги пропуснаха.

---

Септември - Локомотив (Пловдив) 0:1 (0:0)

Силен мач и първа победа за Локомотив в първенството. Гостите надиграха столичани, за които това е втора поредна загуба след тази от Царско село в миналия кръг.

Единственото попадение падна в 65-ата минута. Николай Джелебов отбеляза победния гол. Той получи дълъг пас зад гърба на защитата, изпревари вратаря на Септември и насочи топката във вратата.

През първата част гостите имаха 2-3 чисти ситуации, след гола също имаха много добри възможности да направят победата си по-изразителна.

---

Берое - Черно море (Варна) 3:0 (1:0)

Никола Маринов изведе Берое напред в резултата през първото полувреме. След почивката Стоян Вергиев от дузпа и Иван Георгиев направиха победата на домакините класическа.

През първото полувреме гол за Берое бе отменен, а през втората част Галин Генчев удари греда след страхотен удар извън наказателното поле.

Черно море също имаше своите шансове, но в последните минути вратарят на домакините Радостин Георгиев демонстрира умения и запази вратата си суха.

"Моряците" бяха без двама от основните си футболисти – вратарят Иван Дичевски и нападателят Денислав Ангелов, които бяха с представителния тим в Пловдив за мача с Арда. Ангелов дебютира за мъжете, след като замени в 89-ата минута замени Ериксон Андраде.

---

ОФК Пирин (Благоевград) - ОФК Янтра 2019 (Габрово) 0:2 (0:1)

Добър мач за гостите. Това е първа победа за тима от Габрово в шампионата. Мартин Ботев откри резултатат в 25-ата минута от дузпа.

В 58-ата минута Антонио Обрешков удвои преднината на ОФК Янтра 2019.