Втора загуба за България U14 на Словения бол

BGbasket.com 22/08/2019 20:30

Националният отбор по баскетбол за момчета U14 претърпя втора поредна загуба на силния турнир Словения бол. След поражението от домакините, тази вечер тимът ни отстъпи и на Черна гора с 46:80.

Най-големият проблем на българите бе в подкошието, като те овладяха 27 борби срещу впечатляващите 60 за опонента.

„Лъвчетата“ ще изиграят още два мача утре – срещу Израел и Северна Македония.

Черна гора взе инициативата още от самото начало на срещата и след десет минути водеше с 23:10. Тимът игра силно и през втория период, а на почивката вече бе напред с 47:25.

След паузата резултатността спадна, но дори и тогава съперникът ни нямаше проблеми да поддържа комфортен аванс, като преди заключителната четвърт имаше преднина при 60:34. Ситуацията не се промени и през последната част, като Черна гора спечели още по-убедително.

Мерт Адем бе най-резултатен за България с 14 точки, 12 добави Александър Гавалюгов.