България U14 не успя и срещу Израел на Словения бол

BGbasket.com 23/08/2019 11:30

Националният отбор по баскетбол за момчета U14 продължава да е без победа на силния турнир Словения бол. Тази сутрин тимът ни претърпя трето поражение в надпреварата, след като отстъпи на Израел с 41:78.

Нашите отстъпваха най-вече при стрелбата за две точки, където бяха 24% срещу 41%. Влияние оказаха и многото грешки 25 срещу едва 4 за съперника, от което Израел записа и 20 откраднати топки срещу само 2 за националите ни.

По-късно днес България се изправя срещу Северна Македония в последния си мач от груповата фаза.

Двубоят започна по-добре за българите. Стрелбата от тройката им потръгна и благодарение на нея те поведоха със 17:10. До края на частта обаче последва серия от 16:2 в полза на тима на Израел, който след първата част вече бе напред с 26:19. Подемът в играта на съперника продължи и през втория период и на почивката той водеше с 44:26.

Преднината на съперника продължи да расте и след паузата, а преди заключителната четвърт преднината на тима бе най-голямата в мача до момента при 65:35. До края на практика мачът се доиграваше, а Израел спечели без проблеми.

Джерами-Джулиан Колев бе най-резултатен за България с 14 точки, с 9 е Александър Гавалюгов.