България U14 изпусна Северна Македония след драма

BGathletic.com 23/08/2019 17:20

Националният отбор по баскетбол за момчета U14 завърши без победа участието си в груповата фаза на силния турнир Словения бол. В последния си мач за деня нашите отстъпиха на Северна Македония със 75:79. Българите водеха през повечето време, но изпуснаха мача в края.

Те спечелиха борбите (58 срещу 50) и асистенциите (13 срещу 6), но отстъпваха при откраднатите топки (9 срещу 18) и направиха повече грешки от съперника (24 срещу 16).

След този мач България завършва на последната позиция в групата си и утре ще играе с петия отбор от група B – Украйна или Унгария. Крайното класиране в груповата фаза ще стане ясно по-късно днес, когато се изиграят всички мачове.

Началото на срещата бе много оспорвано, а след силни финални минути на частта България поведе с 15:9. През втория период двата тима на няколко пъти си разменяха водачеството, а на почивката нашите имаха крехка преднина при 33:30.

Северна Македония за кратко отново излезе напред след почивката, но българите бързо си върнаха водачеството. На два пъти разликата в тяхна полза достигаше 11 точки, а преди заключителната четвърт те водеха с 61:54. В началото на последната част играта вървеше кош за кош, но по-малко от две минути до края Северна Македония стигна до нов обрат при 74:73. Този път българите не успяха да обърнат развоя на срещата и загубиха.

Най-резултатен за България бе Александър Гавалюгов с 27 точки. Джерами-Джулиан Колев вкара 13, а с 10 е Мерт Адем.