България U14 с равенство в последния си мач на Словения бол

BGbasket.com 25/08/2019 11:40

Националният отбор по баскетбол за момчета U14 завърши с равенство участието си на силния турнир Словения бол. Тимът ни и Украйна не успяха да се победят във втория мач помежду им от серията за деветото място и срещата приключи при резултат 67:67. Този път не се игра продължение, тъй украинците бяха спечелили убедително първия мач и се класираха на деветата позиция в надпреварата, докато България остана на десето място без победа в турнира.

Нашите стартираха мача с доста висока резултатност. Те поведоха с двуцифрена разлика още през първата част, а след края й имаха преднина при 25:17. Украйна взе инициативата през втория период и стигна до обрат при 31:29. Много бързо обаче българите отново си върнаха водачеството и след девет поредни точки на почивката бяха напред с 38:31.

Двубоят бе много оспорван след паузата, а след третата четвърт Украйна изравни за 50:50 и остави интригата за решителните десет минути. Драмата продължи до последно, а 43 секунди преди края резултатът отново бе равен при 67:67. В оставащото време и двата тима не успяха да се разпишат и резултатът се запази.

Двата тима имаха сходство при някои от показателите. Украинците показаха по-добър процент при стрелбата от игра (48 срещу 39), но българите компенсираха с по-малкия брой грешки (25 срещу 33). Любопитното е, че тимът ни не успя да вкара нито един наказателен удар, като имаше само три опита, докато Украйна бе 12/18.

Александър Гавалюгов бе над всички за България с 23 точки (пет тройки). С дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби се отчете Стоян Ганев.