ЦСКА U16 надви Левски на турнира в Благоевград

Viasport 27/08/2019 20:30

Юношите на ЦСКА, родени през 2004 година с треньор Сашо Борисов, победиха Левски с 1:0 в първия си мач от международния турнир "Купите на Община Благоевград".

Победното попадение за "армейците" отбеляза Павел Жабов в средата на второто полувреме.

Йоан Борносузов имаше две отлични възможности да увеличи преднината на "червените", но ги пропусна.

Своите шансове имаха и юношите на Левски, водени от Захари Сираков. Двата отбора направиха здрав, но и много коректен мач и не затрудниха рефера Георги Стоянов.

В другата среща от групата Динамо Загреб победи с 4:0 Септември (София).

В същото време децата на Пирин (Благоевград), родени през 2005 година, започнаха с престижна победа участието си в турнира. Възпитаниците на Георги Забунов победиха с 2:1 Войводина Нови Сад на базата в село Рилци.

Головете за "орлетата" реализираха Валентин Динов и Александър Китанов. До почивката децата на Пирин водеха с 1:0.