Лудогорец надигра Царско село в Елитната U19

Ваня Николова 29/08/2019 19:50

Лудогорец победи с 3:1 като гост Царско село в мач от четвърти кръг на Елитната юношеска група до 19 години.

Разградчани поведоха с 2:0, домакините намалиха, но нямаха сили за повече. Гостите, които бяха по-класният тим, отбелязаха трети гол малко след попадението за домакините.

В 6-ата минута капитанът на Лудогорец Александър Ганчев опита далечен удар, а вратарят на домакините Анис Саламе изби в корнер. Малко след това шут на Георги Бабалиев мина покрай вратата.

В 17-ата минута Лудогорец пропусна добра ситуация след пробив на Петър Караангелов, а в създалото се меле нямаше кой да засече топката.

В 20-ата минута Лудогорец поведе. Георги Бабалиев се разписа с удар от дистанция като топката мина под плонжа на вратаря на Царско село.

След около половин час игра Преслав Петков имаше възможност да удвои аванса на гостите, но не успя да преодолее стража на домакините.

В 40-ата минута Царско село имаше много добър шанс да изравни, когато Даниел Илиев се озова на добра позиция, но стреля в аут.

Малко след началото на второто полувреме гостите отбелязаха втори гол.

Далечен шут бе избит от вратаря на Царско село, но при добавката с глава Мартин Русков удвои преднината на разградчани.

Лошата новина за гостите бе фактът, че Кирил Янакиев получи контузия и напусна принудително терена през второто полувреме.

В 65-ата минута Царско село намали при много любопитна ситуация. Влезлият като резерва Антонио Калчев отправи хубав удар извън наказателното поле, топката срещна напречната греда, след което се удари в гърба на вратаря и влезе в мрежата.

15 минути преди края на мача Александър Ганчев отбеляза третия гол за Лудогорец. Той вкара с глава след центриране от корнер.

Пет минути по-късно Николай Георгиев пропусна добро положение за гостите. Удар на Георги Николов пък бе отразен от вратаря на Царско село Кирил Трохаров.

Фотогалерия, ВИЖТЕ ТУК.

---

Царско село – Лудогорец 1:3 (0:1)

0:1 Георги Бабалиев (20), 0:2 Мартин Русков (53), 1:2 Антонио Калчев (65), 1:3 Александър Ганчев (75)

Царско село: Анис Саламе (Кирил Трохаров), Алекс Миков, Даниел Илиев, Йордан Григоров, Костадин Костадинов, Любомир Петков-капитан, Мартин Попов (Николай Гагов), Николай Рагин, Ростислав Бибов (Стефан Спасов),  Тихомир Динев (Антонио Калчев), Тома Ушагелов;

Резерви: Ангел Методиев, Емил Пинджуров, Кристиян Тодоров;

Треньор: Юлиян Спасов;

Лудогорец: Владимир Русанов, Мартин Русков, Александър Ганчев-капитан, Никола Ганчев,  Димитър Жеков, Петър Георгиев (Хидает Хюсеин), Алекс Луканов, Петър Караангелов, Кирил Янакиев (Николай Георгиев), Георги Бабалиев (Стилян Спасов), Преслав Петков (Георги Николов);

Резерви: Диан Колев, Георги Маджаров, Димитър Василев;

Треньор: Стефан Славов;

Съдии: Мартин Марков, Добрин Добринов и Антонио Костадинов;

Делегат на БФС: Велин Костадинов;

Жълти картони: Ростислав Бибов, Николай Гагов (Царско село), Георги Николов (Лудогорец);