U19: Левски и Славия не промениха нулите (видео, снимки)

Ваня Николова 30/08/2019 21:15

Левски и Славия завършиха 0:0 в мач от четвърти кръг на Елитната юношеска група до 19 години.

Срещата се игра на един от помощните терени на стадин "Георги Аспарухов".

Двата тима не предложиха най-добрата си продукция. И "сините", и "белите" имаха шансове да измъкнат победата, но не се възползваха от тях.

През първото полувреме при две-три статични положения Левски опита да затрудни гостите, но неуспешно. В 23-ата минута при първата по-сериозна ситуация за Славия Филип Кръстев стреля от дистанция в аут.

Малко по-късно той открадна топката в половината на Левски, напредна, но не успя да нанесе удар.

В последните минути на първата част Мартин Детелинов Петков пропусна две добри положения за Левски. При първото след центриране отдясно, ударът му бе избит почти от голлинията от играч на Славия. При второто Петков спечели само корнер.

Пет минути след почивката Любомир Митков от състава на гостите отправи далечен шут, но вратарят на Левски отрази. При последвалата атака за "сините" Мартин Д. Петков излезе срещу стража на Славия Никола Виденов, който не позволи на нападателя да нанесе удар.

В средата на полувремете изстрел на Патрик-Габриел Галчев от Левски мина покрай целта.  Десетина минути преди края удар с глава на Васил Сапунджиев от тима на домакините излезе в аут.

Гостите също имаха добри възможности. На няколко пъти "белите" имаха шанс да организират опасни контраатаки, но не ги реализираха. Пет минути преди края гостите не се възползваха от статично положение пред вратата на Левски.