Спартак 1919 U17 завърши наравно с 19-годишни израелци

Viasport 29/08/2019 21:55

Юношите на Спартак 1919 (Плевен), родеди 2003-2004 г., изиграха много силен мач и завършиха наравно срещу елитния израелски Макаби Ахи Назарет, родени 2001 г. в контролна среща, играна в Тетевен.

Гостите превъзхождаха като размер и зрялост плевенчани, но на терена това не им помогна особено.

"Гладиаторите" бяха отборът, който започна по-активно срещата. Пропуски направиха Владимир Тодоров и Красимир Тодоров в началото на срещата.

През целия мач темпото бе много високо и двата отбора играха отворен и комбинативен футбол.

Израелците първи стигнаха до гол след сериозна грешка в отбраната на Спартак. Това не наруши ритъма на игра на българите и те бързо се съвзеха, отвръщайки с няколко опасни атаки.

Въпреки това, израелците стигнаха до второ попадение преди почивката.

Три минути след втория гол Християн Петков отне топката в собствената половина, комбинира със Станислав Петков, който намери отлично освободилия се Красимир Тодоров. Десетката на плевенчани намери връхлитащия на скорост Асен Русинов, който пребори защитник на съперника и хладнокръвно насочи топката във вратата за 1:2.

През второто полувреме играта се изравни и положения отново не липсваха пред двете врати.

Десетина минути преди края отличен пробив на Християн Петков завърши с гол, с който Спартак изравни.

В последната минута на срещата Йордан Желев също направи отличен пробив. Той не потърси Пламен Иванов и Красимир Тодоров, които бяха сами пред опразнената врата, а се опита сам да поеме отговорността за победното попадение, но вратарят на израелския тим спаси.

Срещата бе много коректна и много приятна за гледане за неутралните зрители.

"Гордея се с тези момчета и този отбор. Очаквахме да играем срещу 17-годишни играчи, а излязохме срещу мъже. Вместо да се стреснат, момчетата също възмъжаха и приеха предизвикателството. Трудно бихме играли срещу подобен съперник у нас. Нивото им и физическата разлика направиха предизвикателството огромно.

След 3 години, когато нашите момчета са на възрастта на съперника, съм убеден, че ще бъдат в пъти по-добре подготвени от тях. Имаме страхотни играчи, които заслужават да изминат пътя до професионалния футбол и да се реализират.

С мачове като този израстваме много. Това ни трябва - такива мачове, опит, уроци и предизвикателства. Предстои ни още много и сме далеч от това, което трябва да бъдем. Но вървим в тази посока и ще продължим курса, по който сме поели",  коментира директорът на школата Радостин Александров.

Източник: Спартак 1919 (Плевен)