България U19 загуби от Северна Македония в първата си проверка в Симитли

Viasport 04/09/2019 09:00

Националният отбор по футбол за юноши до 19 години загуби от Северна Македония U19 с 1:2 в контролна среща, играна на ст. "Струма" в Симитли.

Възпитаниците на Ангел Стойков не успяха да реализират многобройните си положения в края на двубоя.

През първата част гостите имаха повече ситуации, но отличните изяви на вратаря Иван Дичевски съхраниха нулевото равенство.

В 50-ата минута Северна Македония поведе от дузпа, което доведе до объркване в нашите редици и съперникът стигна до второ попадение малко след това.

Впоследствие младите "лъвове" взеха инициативата и натиснаха опонента си, но стигнаха само до едно попадение, дело на футболиста на Славия Филип Кръстев, който се разписа с глава в 88-ата минута.

Втората проверка между България U19 и Северна Македония U19 е на 5 септември, четвъртък, от 11:00 ч. отново в Симитли.

Съставът на България: Иван Дичевски, Димитър Стоянов, Християн Петров, Димитър Балинов, Александър Макрис, Мартин Атанасов, Кристиан Върбанов, Станислав Шопов, Мартин Д. Петков, Асен Дончев, Ивайло Иванов (през втората част в игра влязоха Александър Тодоров, Денислав Ангелов, Патрик-Габриел Галчев, Филип Кръстев, Емануел Мирчев, Юмит Мустафа)

Селекционер: Ангел Стойков