ЦСКА U15 загуби от Каляри в контрола на "Армията"

Viasport 03/09/2019 19:50

ЦСКА (2004-2005) загуби с 1:3 от италианския Каляри (2005) в контролна среща в София.

Мачът се игра на официалния терен на стадион "Българска армия".

Първата част завърши с два гола аванс за гостите. Играчите на Каляри определено превъзхождаха домакините.

Алесандро Винчигуера откри резултата в 15-ата минута след корнер. В 30-ата Джанлука Пера удвои аванса на Каляри. Гостите имаха и други много добри ситуации.

За ЦСКА Кристиан Грозданов изпълни добре пряк свободен удар в началото на срещата. В края Константин Йорданов пропусна с глава. И при двете положения вратарят на Каляри се намеси решително.

На почивката в игра се появиха Йоан Борносузов, Георги Чорбаджийски и Константин Касабоков, а до края на мача шанс за изява получиха и Браян Стефков и Никола Чукаров.

След почивката домакините изравниха играта, а в края на мача двата тима си рамениха по едно попадение.

Пропуски за "армейците" направиха Грозданов, Георги Чорбаджийски, Теодор Иванов, и Виктор Атанасов.

В средата на полувремето гостите организираха много хубава атака, при която играч на Каляри се озова сам срещу стража на ЦСКА Константин Касабоков, който отрази удара.

Малко преди последния съдйиски сигнал ЦСКА върна един гол чрез Кристиан Грозданов след асистенция на Йоан Борносузов.

В ответната атака Джанлука Пера с второто си попадение в мача оформи крайния резултат.

Преди срещата делегация на Посолството на Република Италия и представители на Каляри бяха официално приети от почетния президент на "червените" Димитър Пенев и изпълнителния директор Пламен Марков. Гостите посетиха музея на стадион "Българска армия" и с интерес научиха, че ЦСКА е водил многобройни битки на футболния терен с тимове от "калчото", в които и често се е поздравявал с успех.

Димитър Пенев разказа любопитни спомени от паметните си дуели като играч с легендарните "адзури" Сандро Мацола, Луиджи Рива и Джани Ривера. Негово превъзходителство посланик Стефано Балди получи от домакините специална фланелка с името си и обеща, че ще подкрепи тима в някой важен сблъсък от шампионата.

Шефът на школата на "сардинци" Оскар Ериу обсъди с колегата си от българска страна Пауло Кардосо възможностите и перспективите това сътрудничество между Академиите да стане трайно за в бъдеще и да се реализират и други интересни проекти. Още отсега Каляри получи покана за второто издание на турнира "Red Cup", който ще се проведе със силно международно участие в края на месец май 2020 година.

Снимки: cska.bg

ЦСКА - Каляри 1:3 (0:2)

0:1 Алесандро Винчигуера (15), 0:2 Джанлука Пера (30), 1:2 Кристиан Грозданов (78), 1:3 Джанлука Пера (80)

ЦСКА: 1. Кристиян Димитров, 20. Иван Нешков, 17. Кристиан Грозданов, 8. Виктор Атанасов, 15. Кирил Великов, 11. Майкъл Рангелов-капитан, 16. Лъчезар Иванов, 12. Теодор Иванов, 19. Константин Йорданов, 13. Йоан Лозанов, 5. Кристиан Петров
Резерви: 23. Константин Касабоков, 18. Наско Цеков, 14. Никола Чукаров, 6. Браян Стефков, 4. Тодор Петков, 10. Георги Чорбаджийски, 2. Давид Зафиров, 9. Йоан Борносузов
Треньори:
Атанас Борносузов;

Каляри:
1. Салваторе Скарпато,  2. Алесандро Галанте, 3. Федерико Арба, 4. Даниеле Триака, 6. Никола Пинтус, 7. Лоренцо Матза, 9. Матия Финети, 10. Доменнико Рагучи, 11. Мичеле Дериу, 15. Алесандро Винчигуера, 18. Джанлука Пера
Резерви: 5. Луиджи Де Симоне, 8. Алесандро Сера, 12. Джоеле Атзени, 13. Кристиан Сера, 14. Алесио Ериу, 16. Джовани Тугулу, 17. Рияд Идриси, 19. Леонардо Токо
Треньор:
Даниели Зини;

Тази седмица има пауза в първенството в Елитната група до 15 години. Шампионатът се подновява на 11 септември, сряда. ЦСКА е домакин на Асти (Хасково).