U:15: Левски взе дербито срещу Ботев с късен гол, Септември и Лудогорец не излъчиха победител (обзор)

Viasport 11/09/2019 19:30

Първенството в Елитната група до 15 години се поднови днес с мачовете от трети кръг. Голяма част от срещите бяха  доста оспорвани и интересни.

Лидер е тимът на Левски, който постигна трета поредна победа. "Сините" спечелиха с късен гол дербито с Ботев в Пловдив.

Другият сблъсък между пловдивски и софийски тим също завърши с успех за столичани. Славия грабна победата срещу Локомотив (Пловдив).

В не по-малко интересна среща Септември и Лудогорец не излъчиха победител и завършиха 1:1.

Витоша 13 и Спартак 1919 (Плевен) записаха първи победи в първенството съответно срещу Черно море и Черноморец. Загубилите и в двата мача обаче не са доволни от съдийството.

Етър направи класическа победа срещу гостуващия отбор на Добруджа, а Национал спечели с минималното 1:0 домакинството си на Берое.

В последната среща от кръга ЦСКА се наложи с 3:0 над тима на Асти (Хасково).

Вижте най-интересното от днешните мачове.

---

Септември – Лудогорец 1:1 (0:1)

Хубав, здрав, двуостър мач по думите на представители и на двата тима. Отборът на Лудогорец бе този, който поведе в резултата. В 16-ата минута гостите организираха хубава атака, която бе завършена успешно от Петър Кирев, а подаването бе на Радослав Мутафов.

Десет минути след началото на второто полувреме Септември изравни.

Домакините отговориха също с красив гол. При контраатака по лявото крило играч на домакините подаде към дъгата на наказателното поле, Атанас Килов с хубав удар направи 1:1.

В мача имаше положения и пред двете врати, а в края и двата тима имаха възможности да измъкнат победата. Пет минути преди последния сигнал вратарят на Лудогорец Умут Хабил спаси отбора си с невероятна изява след удар с глава на играч на Септември.

В края Йоан Киров пропусна отлична възможност за гостите, останал сам срещу стража на столичани.

---

Ботев (Пловдив) – Левски 0:1 (0:0)

"Сините" стартираха по-активно мача, като в първите минути имаха сериозен териториален превес. Столичани обаче така и не успяха да застрашат сериозно вратата на "жълто-черните".

В 19-ата минута Мартин Драганов от състава на Ботев нацели греда след мощен удар от над 20 метра.

В последната минута на първата част Мартин Пенчов от домакините остана сам срещу вратаря, преодоля го и стреля към опразнената врата, но притичал защитик изби пред голлинията.

Второто полувреме стартира с ново положение за ботевистите. Даниел Коков се откскубна по десния фланг и след като се озова на добра позиция стреля, но вратарят на гостите изби.

В 55-ата минута играч на "сините" стреля от малък ъгъл, а топката се отклони от външната част на "жълто-черната" врата. 5 минути по-късно опасно центриране отляво бе засечено с глава от нападател на Левски, но топката мина покрай вратата.

Четири минути преди края на срещата столичани нанесоха своя удар. "Сините" изпълниха бързо фаул в собствената си половина, топката стигна до Виктор Добрев, който изведе Любомир Тодоров сам срещу вратаря на Ботев Александър Маджаров и отблизо се разписа за 1:0.

---

Локомотив (Пловдив) – Славия 0:2 (0:0)

И двата гола бяха отбелязани след почивката.

През първата част положения пред двете врати почти липсваха. За Локомотив близо до гол беше Атанас Янков, който стреля от малък ъгъл, но стражът на Славия спаси.

През второто полувреме Даниел Маджаров от Локомотив изпълни фаул покрай вратата, а няколко минути по-късно изстрел на Атанас Янков мина встрани от целта. В 60-ата минута Венцислав Белчев нацели напречната греда на вратата на Славия.

Пропуски за гостите пък направиха Денис Джорджевич, Борислав Маринов и Стивън Манолов.

"Белите" решиха мача десетина минути преди края. Роберто Райчев с удар от около 25 метра даде преднина на Славия. Пет минути по-късно Марио Михов бе фаулиран в наказателното поле на домакините и съдията отсъди дузпа.

Капитанът Мартин Георгиев реализира от бялата точка и оформи крайния резултат.

Любопитна подробност е, че гостите играха с потници върху екипите, тъй като нямаха резервни такива.

Новият директор в Локомотив Георги Иванов-Гонзо изгледа на живо срещата.

---

Витоша 13 - Черно море 2:0 (1:0)

Това е първа победа в първенството за новака в групата Витоша 13. Загубата е първа за "моряците" през сезона. Варненци завършиха мача с девет човека, след като получиха два червени картона.

През първото полувреме добри положения за Черно море се откриха пред Любомир Найденов и Радослав Петров, но бяха пропуснати.

Витоша 13 поведе през първото полувреме. След центриране от корнер Александър Вълчев се разписа за 1:0.

След подновяването на играта Константин Николов от Черно море получи директен червен картон за нарушение срещу играч на домакините. Според щаба на гостите Николов не е бил последен в защита и несправедливо е бил изгонен.

Въпреки че остана в намален състав Черно море можеше да изравни чрез Радослав Петров, който от малкия пеналт стреля с глава в гредата.

В средата на полувремето бе отсъдена дузпа за домакините. Отсъждане, за което гостите също имат претенции. Константин Веселинов от състава на Черно море получи втори жълт картон за нарушението в наказателното поле.  Ясен Цветанов бе точен за крайното 2:0.

Треньорът на Черно море Станислав Стоянов заяви пред клубния сайт, че съдийството на срещата е било "ужасно" (б.а. главен съдия на мача е Мартин Марков).

---

Спартак 1919 (Плевен) - Черноморец 1919 (Бургас) 2:1 (0:1)

Черноморец бе отборът, който поведе в резултата, но домакините стигнаха до пълен обрат. Това е първи успех на плевенчани от началото на сезона. За съжаление, и тук гостите имат претенции към решенията на съдиите (главен рефер е Станимир Тодоров).

Гостите откриха още в 5-ата минута. Голмайстор бе Никола Атанасов.

Минути след гола Спартак получи право да изпълни дузпа, отсъдена за нарушение срещу Калоян Иванов.

Момчил Емилев застана зад топката, но не уцели вратата.

След почивката след няколко добри положения за Спартак 1919 се стигна до изравнителното попадение, дело на роденият през 2006 г. Мартин Ганчев.

Нападателят проби и с прецизен удар в далечния ъгъл направи 1:1

Няколко минути по-късно Петър Стефанов, който празнува своя рожден ден днес, си направи хубав подарък, след като се разписа за 2:1.

До края на срещата и двата отбора имаха възможност да отбележат.

Претенциите на Черноморец към реферите са най-вече за отсъдената дузпа за домакините в началото на срещата, за показани три жълти картона до 15 минута на мача, както и за други отсъждания.

---

Етър - Добруджа 1919 (Добрич) 3:0 (1:0)

Първа победа и за Етър в първенството. Денис Мартинов откри резултата в 20-ата минута.

В 50-ата Николай Николов покачи на 2:0. Крайното 3:0 оформи Радостиян Димитров десет минути преди последния сигнал в мача.

Етър е десети, Добруджа все още няма спечелена точка и заема последното място.

---

Национал – Берое 1:0 (0:0)

Единственото попадение бе отбелязано в 51-ата минута. Христо Георгиев отбеляза хубав гол с глава след центриране на Димо Димчев.

Срещата бе с положения и пред двете врати. Гостите също имаха много добри ситуации, при които играчи на Берое излязоха сами срещу стража на Национал, но не се възползваха.

---

ЦСКА - Асти (Хасково) 3:0 (0:0)

Срещата се проведе на изкуствения терен на ВТУ "Тодор Каблешков", където "червените" играят част от домакинските си срещи.

И трите попадения бяха отбелязани през втората част.

Два гола отбеляза нападателят на "армейците" Георги Димитров. Едно попадение добави Кристиан Георгиев.