Волейболистките U18 победиха Канада и ще играят за 9-12 място на Мондиала

BGvolleyball.com 12/09/2019 18:50

Националният отбор по волейбол за девойки под 18 години ще играе за 9-12 място на световното първенство в Египет.

Младите "лъвици", водени от Стоян Гунчев, победиха Канада с 3:1 (25:17, 24:26, 25:16, 25:23) в полуфинал за разпределение на местата от 9-о до 16-о, изигран в Кайро.

Родните състезателки ще се изправят срещу победителя от двойката Египет - Тайланд. Двубоят между домакините и азиатките е довечера от 21:30 ч. б.в.

Първият гейм бе спечелен лесно от българските момичета. Втората част бе доста оспорвана и напрегната до самия си край. В крайна сметка "кленовите листа" изравниха резултата. Последваха нови силни изяви на "лъвиците" и те отново излязоха напред.

В решителната четвърта част волейболистките ни отново доминираха, но в самия край на гейма канадките се мобилизираха и намалиха дистанцията на само две точки. Момичетата на Стоян Гунчев се поздравиха с успеха след 25:23 и 3:1 гейма

Най-резултатна бе Мария Йорданова с 20 точки (5 аса, 1 блокада), Йоанна Атанасова завърши с 9 точки (5 аса). С толкова се отчете и Мерелин Николова. За съперничките им Емъни Буш приключи с 18 точки (1 ас, 2 блокади), с 14 се разписа Анна Смрек (1 ас, 3 блокади)

Мачът за 9-12 място е утре (13 септември) от 19:00 ч. б.в.