Два отбора на Черноморец продължават за Купата, Нефтохимик е с един представител

Viasport 13/09/2019 11:40

Футболната академия на Черноморец (Бургас) класира два отбора напред в турнира за Купата на БФС при подрастващите - юноши старша възраст и деца.

При младшата възраст напред продължава тимът на Нефтохимик.

При най-малките - деца, родени 2006, "акулите" спечелиха финала срещу връстниците си от Нефтохимик след изпълнение на дузпи.

Редовното време завърши 0:0, а при наказателните удари играчите на Черноморец не сбъркаха нито веднъж и триумфираха с 5:4.

Отбелязаха Джанер Садетинов, Стоян Пергелов, Стилиян Стоянов, Петър Пейчев и Борис Димов.

Юношите старша възраст на Черноморец също се нуждаеха от дузпи, за да преодолеят Бургас-Спорт в областния финал. Редовното време завърши 2:2, като за "акулите" се разписаха Христо Димов и Слави Диков.

При дузпите в герой се превърна вратарят Николай Горанов, който спаси два наказателни удара и сам вкара един. Освен Горанов за крайното 4:3 точни бяха Христо Димов, Явор Баев, Светослав Стойков, както и вратарят Горанов.

Така двата отбора на Черноморец очакват своите съперници на междуобластния етап.

При юношите младша възраст, родени през 2004 г. Нефтохимик с треньор Георги Терзиев спечели градския сблъсък с Черноморец с 4:2.

Първата част завърши при резултат 3:0 за „шейховете“, след точни попадения на Стилян Гюров, Габриел Лазаров и Рамис Ерсоев.

В началото на втората част Радослав Терзиев и Георги Петров вкараха два гола за Черноморец и намалиха изоставането си.

15 минути преди края Щерьо Кондов оформи крайното 4:2.