Волейболистките U18 ще се борят за 11-о място на световното

BGvolleyball.com 13/09/2019 23:55

Националният отбор по волейбол за девойки под 18 години ще се бори за 11-о място на световното първенство в Египет. Младите "лъвици", водени от Стоян Гунчев, отстъпиха на домакините от Египет с 1:3 (23:25, 25:21, 15:25, 20:25) в плейофен мач за разпределение на местата от 9-о до 12-о.

Така утре (14 септември) родните състезателки ще се изправят срещу тима на Аржентина, който загуби от Турция с 2:3 (25:15, 25:22, 19:25, 19:25, 12:15). Срещата е от 15:00 ч. б.в. Египтянките и южните ни съседки ще играят за деветото място в 17:00 ч. б.в.

Първият гейм бе равностоен, но в крайна сметка бе спечелен от северноафриканките. Във втората част българките набраха инерция и изравниха резултата. Впоследствие волейболистките на Марко Кирога от рано взеха преднина и отново излязоха напред. В решителната четвърта част египетските състезателки отново имаха превес, като нашите момичета успяха да намалят дистанцията, но не достигнаха до пълното й преодоляване.

Най-резултатна бе Мария Йорданова с 20 точки (2 аса, 2 блокади)15 точки добави Мерелин Николова (2 аса). За съперничките им Фарида Елхенауи приключи с 14 точки (2 аса)13 реализира Аях Елнади.

За титлата утре (14 септември) ще се борят САЩ и Италия, които отстраниха Бразилия и Китай, съответно с 3:0 гейма и 3:2 гейма в полуфиналите.

Япония и Румъния ще играят за петото място, а Перу и Русия - за седмата позиция. Корея и Канада ще излязат един срещу друг за 13-ото място в надпреварата.