U17: Четири от четири за Славия, първа победа за Спартак Варна (обзор)

Viasport 14/09/2019 21:00

Седем мача от четвърти кръг на Елитната група до 17 години се играха днес.

Най-изненадващият резултат се получи на Панчарево, където Септември победи ЦСКА с 8:1.

Два отбора са с пълен актив до момента - Септември и Славия.

Левски спечели домакинството си на Локомотив (Пловдив).

Във Варна Спартак записа записа първа победа в групата, а Черно море се справи с Левски-Раковски.

Дунав (Русе) и Ботев (Пловдив) не излъчиха победител.

В последните две срещи за деня Лудогорец надигра Етър с 3:1, а Славия се наложи като гост на Витоша (Бистрица) с 5:0.

В неделя, 15 септември, е двубоят Берое - Сокол (Марково).

Вижте най-интересното от днешните срещи.

---

Дунав 2010 (Русе) - Ботев (Пловдив) 1:1 (0:0)

Двубоят се игра на стадион "Дунав" в Русе.

През първата част голове нямаше. Малко след началото на второто полувреме Дунав поведе. Мартин Иванов се разписа с глава след ъглов удар. Капитанът Дани Братоев пропусна добро положение за русенци.

Гостите изравниха с гол на Атанас Стамболов. В самия край на двубоя гол на "жълто-черните" бе отменен заради засада.

---

Спартак 1918 (Варна) – Национал 2:1 (0:0)

Първа победа за Спартак (Варна) в първенството. Головете бяха отбелязани след почивката.

Домакините играха по-прибрани и чакаха своя шанс. В 50-ата минута те откриха резултата с гол на Алеко Димитров. 10 минути по-късно Десислав Златков покачи на 2:0.

В 80-ата минута Национал върна един гол чрез Георги Пенелов. Гостите имаха възможност дори да стигнат до равенство. В края на мача Денис Горянов от състава на Национал получи червен картон и напусна по-рано терена.

От щаба на столичани споделиха за Viasport.bg, че сами са си виновни за загубата, но изразиха възмущението си от неуважителното поведение на част от зрителите по трибуните. Много грозни реплики и жестове към играчи и треньори на Национал са били отправени по време на срещата от трибуните.

Viasport.bg научи, че част от недоволството на зрителите е било породено от съменения за засада при гола на Национал.

---

Черно море - Левски-Раковски 4:1 (2:0)

Черно море откри в 18-ата минута с гол на Тони Иванов. След половин час игра Николай Златев покачи на 2:0. Златев удари и греда през първата част, а Иванов пропусна да вкара втория си гол в мача, останал очи в очи със стража на гостите.

След почивката Черно море продължи да бележи. В 60-ата минута Николай Златев направи резултата класически от дузпа. В 75-ата Симар Емин се разписа за 4:0 след самостоятелен пробив.

Малко преди края гостите намалиха от дузпа, реализирана от Велислав Кьоров.

---

Лудогорец – Етър 3:1 (1:1)

Лудогорец поведе в началото на срещата с гол на Димитър Господинов. Калоян Митев изравни за Етър.

До почивката домакините отново излязоха напред в резултата. Росен Иванов бе точен за 2:1. Гостите удариха греда през първото полувреме чрез Стелиян Добрев.

След почивката Димитър Господинов от дузпа оформи крайния резултат.

Това е първа загуба за Етър от началото на сезона.

---

Витоша (Бистрица) – Славия 0:5 (0:3)

Срещата се игра на хубав терен на стадион „Летище“. Гостите решиха всичко още до почивката.

Славия вкара три гола за осем минути през първото полувреме. Иван Вълев откри в 30-ата минута, три по-късно Мартин Сораков покачи на 2:0. В 38-ата минута отново Сораков бе точен за „белите“, които имаха и други добри ситуации до почивката.

През второто полувреме Славия вкара още две попадения. В 75-ата минута Стелиън Георгиев отбеляза четвърти гол, а в 85-ата минута Мартин Сораков оформи какво своя хеттрик, така и крайния резултат в мача.