U19: Лудогорец си тръгна с победа от Стара Загора

Viasport 14/09/2019 21:30

Лудогорец спечели с 4:1 гостуването си на Берое от шести кръг на Елитната U19.

Двубоят се игра пред пълните трибуни и изключителен зрителски интерес на един от терените на спортна база "Берое".

Двубоят бе изгледан и от изпълнителния директор на Берое Илко Русев.

Лудогорец поведе от дузпа още в 5-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Георги Бабалиев, а Александър Ганчев бе точен от бялата точка.

В 20-ата минута Петър Караангелов с удар от границата на наказателното поле отбеляза втория гол за гостите.

В 44-ата минута домакините върнаха едно попадение след корнер. Бранислав Ботев бе точен за старозагорци.

Домакините на два пъти удариха греда чрез Христо Иванов и Никола Маринов, имаха и други възможности за попадение. Малко след средата на второто полувреме Берое поиска дузпа за игра с ръка, но такава не беше отсъдена.

В 63-ата минута Велислав Минков от пряк свободен удар вкара третия гол за Лудогорец. Пет минути преди последния сигнал след центриране от фланга Мартин Русков оформия крайния резултат.

Това е първа загуба за Берое за сезона.

В другия мач от кръга днес Черно море победи Левски с 2:0 и излезе на върха в класирането.

За Черно море - Левски 2:0, ЧЕТЕТЕ ТУК

Снимки: F/ДЮШ "Берое" Стара Загора / Beroe Academy