16-годишен блести за Барселона срещу Валенсия

Viasport 15/09/2019 11:45

Шампионът на Испания Барселона спечели с 5:2 срещу Валенсия в мач от четвъртия кръг на Ла Лига.

Публиката на "Камп Ноу" вече има нов любимец. Това е 16-годишният талант на клуба Ансу Фати. Той стана най-младият играч в елита на Испания с попадение и асистенция в една среща - 16 години и 318 дни.

Фати откри резултата в мача още във втората минута. Пет минути по-късно Фати, който е роден в Гвинея-Бисау, асистира на Френки де Йонг, който покачи на 2:0.

"Роди се нова звезда, момчето прави всичко добре, по-мъдро от Дембеле", коментираха по испанската тв Мобистар.

В 27-ата минута Родриго изведе Кевин Гамейро, който намали за Валенсия. Първоначалното съдията не зачете попадението, отсъждайки засада, но след консултация с ВАР призна гола - 2:1.

В 51-вата минута Пике беше на точната позиция и направи 3:1.

В 60-ата Ернесто Валверде замени големия герой на вечерта Ансу Фати и пусна в игра Луис Суарес, който се завърна след контузия. Минута след смяната Суарес вече беше сред голмайсторите - 4:1. В 82-рата минута Суарес вкара още едно попадение.

В 92-рата "прилепите" се разписаха за втори път - Максимилиано Гомес  вкара за крайното 5:2.

Снимка: GettyImages.com