U19: ЦСКА лидер след класическа победа, Ботев (Пловдив) разпиля Верея (обзор)

Viasport 15/09/2019 20:15

Шест мача от шести кръг на Елитната U19 се играха днес. На върха в класирането ЦСКА се изравни по точки с Черно море. Двата тима имат по 15 т. „Червените“ имат преднина, защото са с по-добра голова разлика, а все още не са играли с „моряците“.

Изключително интересно се очертава да бъде първенството, особено в първата половина. С две точки по-малко са Лудогорец, Берое и Левски. Ботев и Дунав са с по 12 точки, Славия е с 10.

Разбира се, все още е много рано за каквито и да е прогнози.

В дъното на класирането пък Верея и Марек все още нямат спечелена точка.

Вижте най-интересното от днешните срещи.

---

Марек - Дунав 2010 (Русе) 1:2 (1:1)

Дунав поведе в 16-ата минута с гол на Константин Митев. Домакините изравниха в края на първото полувреме.

След един час игра русенци отново излязоха напред в резултата. Кристиан Върбанов вкара втория гол за Дунав. Гостите създадоха и други добри положения, но пропуснаха да направят победата си по-убедителна.

---

Локомотив (Пд) - ОФК Пирин (Благоевград) 0:0

През първото полувреме домакините имаха добри възможности, удариха греда, пропуснаха още 2-3 ситуации.

Слабо второ полувреме и за двата тима. Играта бе много накъсана, чистото игрово време бе прекалено малко за среща от Елитна група.

---

ОФК Янтра 2019 (Габрово) – Славия 0:5 (0:3)

Славия откри още в първата минута на мача. Георги Илиев вкара след изпълнение на корнер. До почивката гостите имаха класическа преднина след два гола на Красимир Панчев.

През второто полувреме „белите“ отбелязаха още две попадения. Панчев оформи своя хеттрик, Димитър Ненчов също записа името си сред голмайсторите.

---

Царско село – ЦСКА 0:3 (0:2)

Във втората минута Кристиян Атанасов от ЦСКА удари греда, а гол на Калоян Симеонов за „червените“ беше отменен заради засада в средата на първото полувреме. Атанасов и Росен Петров пропуснаха добри възможности за гостите.

Резултатът беше открит в 60-ата минута от Даниел Иванов. Емил Ценов, Христо Панчев и Мартин Смоленски имаха шансове да удвоят преднината на ЦСКА. Това стори Росен Петров в 78-ата минута. Класическия резултат оформи Христо Панчев от дузпа две минути преди края.

---

Ботев (Пловдив) – Верея 10:0 (4:0)

"Канарчетата" тотално надиграха своя съперник, а над всички бе Иван Василев, който реализира пет попадения. След 1-годишно лечение на контузия в игра се завърна офанзивният футболист Емил Колев.

Още в 30-ата секунда Иван Василев откри резултата, а след 2 минути Василев реализира и второто си попадение. Шоуто на голаджията продължи в 23-ата минута, когато останал сам срещу вратаря оформи своя хеттрик.

В 38-ата минута Иво Казаков също записа името си сред голмайсторите за 4:0. В 42-ата минута "канарчетата" получиха право да изпълнят дузпа, но ударът от бялата точка на Емил Колев бе спасен от вратаря.

През втората част играчите на Петър Пенчев и Димитър Пашев продължиха да редуват атака след атака към вратата на старозагорци. В 57-ата минута Иван Василев реализира четвъртия си гол, а 5 минути по-късно Георги Трифонов вкара за 6:0

В 64-ата минута се стигна до най-красивия момент в двубоя, когато Иван Василев овладя на 30 метра от вратата и с прекрасен удар от въздуха матира вратаря за 7:0. В 71-ата минута отлична атака с едно докосване изведе Стефан Попов на чиста позиция и атакуващият играч шутира, а кълбото се отклони от напречната греда.

В рамките на пет минути, между 80 и 85 минута, Димитър Тонев записа две попадения на сметката си. Крайният резултат бе оформен в 89-ата минута, а автор на последното попадение стана Венцислав Богданов