Ваня Николова 15/09/2019 19:35

Септември победи Монтана с 3:0 в мач от шести кръг на Елитната U19.

По този начин столичани прекъснаха негативна серия от четири поредни загуби.

Двубоят се игра на стадиона в Герман.

В 15-ата минута бе отсъдена дузпа за домакините за нарушение срещу Кристиан Тасков. Капитанът Делян Ганев застана зад топката. Ударът му от бялата точка бе отразен от вратаря на Монтана Петър Петров.

Пет минути по-късно гостите имаха възможност да открият, като при най-чистото си положение през първата част играч на Монтана стреля над вратата.

Малко след това Кристиан Тасков пропусна за Септември, Петър Петров отново се намеси добре.

В 28-ата минута столичани поведоха - Александър Тодоров с удар по земя се разписа за 1:0. Десет минути преди почивката Мартин Тодоров пропусна от добра позиция за домакините.

Три минути след началото на второто полувреме Кристиан Тасков покачи на 2:0.

В 68-ата минута Александър Виденов вкара с глава след корнер за класическото 3:0.

---

Септември - Монтана 3:0 (1:0)

1:0 Александър Тодоров (28), 2:0 Кристиан Тасков (48), 3:0 Александър Виденов (68)

Септември: Светослав Вуцов, Йордан Костов, Калоян Костов, Николай Стойчев, Георги Доканин, Васил Бакалов, Александър Тодоров, Мерджан Фикри, Кристиан Тасков, Делян Ганев-капитан, Мартин Тодоров;

Резерви: Константин Костадинов, Мирослав Делков, Александър Виденов, Кристиян Костадинов, Валери Попов, Георги Тафраджиев, Дейвид Симеонов;

Треньор: Иван Гешев;

Монтана: Петър Петров, Георги Миланов, Георги Замфиров, Деян Детелинов, Никола Николов-капитан, Стефан Каменов, Петьо Петков, Денис Димитров, Георги Манолиу, Любомир Веселов, Румен Георгиев;

Резерви: Адриян Тодоров, Алекс Тодоров, Кристиян Младенов, Валерио