Първи загуби за баскетболистките ни U15 в Скопие

BGbasket.com 21/09/2019 09:35

Националният отбор за момичета, родени през 2004 г., записа първите си поражения в турнирите от програмата на ФИБА YDF. В Скопие националките ни паднаха от Турция с 40:63.

Нашите изиграха много слабо първо полувреме, като вкараха едва 12 точки. След това наваксаха в играта, но времето беше недостатъчно дори за опит а обрат.

Яна Карамфилова бе единствена с двуцифрен точков актив – 15 точки, като добави и 9 борби. Маргарита Иванова се отличи с 8 точки и 7 борби.

Във втория си мач, обезкуражени от поражението и умората от сутрешното поражение, момичетата ни изненадващо отстъпиха и на домакина Северна Македония с 44:54. От голямо значение беше слабата втора четвърт, завършила само с 4 точки в актива на момичетата ни. Карамфилова отново бе най-резултатна в отбора ни с 11 точки и 12 борби, а Деана Стояновска добави 7 точки.

Турнирът в Скопие е трети от серия от 5 надпревари, като целта им е развитие и срещи с националния отбор на момичета и момчета с потенциал за баскетбол. До този момент нашите имаха по 4 победи от предишните две надпревари миналата година – в София и Румъния.

Източник: БФБаскетбол