U19: Левски се справи с Ботев, Мартин Петков с два гола (обзор, видео)

Viasport 21/09/2019 21:15

Мачовете от седми кръг в Елитната юношеска група до 19 години се играха днес.

След решението на СТК от четвъртък, 19 септември, отборите в групата вече са 15. Марек се отказа от участие в първенството, което означава, че до края във всеки кръг ще има един почиващ тим. Днес това беше Славия.

Анулираните резултати на Марек от началото на сезона промениха и класирането.

Към днешна дата три отбора са с равен брой точки – Черно море, Берое и Левски имат по 16. ЦСКА е с 15.

Варненци направиха равен в Монтана. Левски спечели с 2:0 двубоя с Ботев (Пловдив). Същият резултат се получи и на мача ЦСКА – Локомотив (Пловдив).

Дунав и Царско село не излъчиха победител в мач, в който бяха отсъдени три дузпи.

Наказателни удари имаше и в Стара Загора на Верея - ОФК Янтра 2019.

Голов спектакъл се получи на Лудогорец – Септември.

Берое спечели визитата си на Пирин.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

---

Верея - ОФК Янтра 2019 (Габрово) 1:2 (1:0)

Домакините поведоха в резултата през първото полувреме с гол на Божидар Христов.

В края на мача гостите от Габрово стигнаха до пълен обрат, като и двата гола бяха от дузпи. В 85-ата минута бе отсъден наказателен удар за нарушение на вратаря на Верея. Решението доведе до недоволство на домакините, а играч на старозагорци бе изгонен. Антонио Обрешков бе точен от бялата точка за 1:1.

Мачът стана доста нервен, а в 89-ата минута ОФК Янтра получи право да изпълни втора дузпа, отсъдена за нарушение срещу Цветомир Станев.

Мартин Ботев вкара наказателния удар за крайното 1:2.

Отсъжданията на реферите предизвикаха гнева на домакините.

Победата е втора за ОФК Янтра 2019 в първенството, докато Верея остава без спечелена точка.

---

Левски - Ботев (Пловдив) 2:0 (0:0)

Срещата се игра на официалния терен на стадион "Георги Аспарухов". И двете попадения бяха дело на Мартин Петков.

През първата част имаше положения и пред двете врати, но след почивката "сините" доминираха тотално. Силен мач за "канарчетата" изигра вратарят Милко Баданов, който се отчете с множество спасявания.

Левски имаше възможност да поведе в резултата в 45-ата минута, когато получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу Патрик-Габриел Галчев. Потърпевшият застана зад топката, но вратарят на Ботев Милко Баданов спаси удара му.

През първото полувреме гол за Ботев не беше зачетен поради засада.

Малко след подновяването на играта Станислав Шопов пропусна за Ботев.

В 55-ата минута нападателят на Левски Мартин Петков стреля отдясно, Милко Баданов отрази удара, но последва нов шут, отбил се от напречната греда на вратата на "жълто-черните".

Положенията пред вратата на Ботев се редуваха едно след друго, а логичното се случи в 70-ата минута, когато Мартин Петков откри резултата.

В добавеното време отново той с удар от границата на наказателното поле оформи крайния резултат.

---

ЦСКА - Локомотив (Пловдив) 2:0 (1:0)

ЦСКА поведе в 4-ата минута, когато Калоян Симеонов засече с глава центриране отляво на Христо Панчев.

В 25-ата минута гостите пропуснаха да изравнят, когато играч на Локомотив излезе сам срещу вратаря.

След почивката пловдивчани удариха греда чрез Петко Петков, след което топката се "разходи" по голлинията. Гостите имаха още една много добра ситуация, от която Сашо Лебанов не се възползва.

В 89-ата Даниел Иванов оформи крайното 2:0, а асистенцията направи Мартин Смоленски.

От щаба на Локомотив изразиха претенции към реферите за отсъжданията през цялото второ полувреме. "Черно-белите" са категорични, че преди втория гол на ЦСКА има нарушение – удар с лакът в лицето на Мартин Паскалев, което не е отсъдено.

---

Монтана - Черно море 1:1 (0:1)

Варненци откриха резултата в 10-ата минута с гол на Паоло Пасков. Монтана изравни в 55-ата. Точен за домакините беше Георги Замфиров.

И двата отбора имаха възможност да спечелят срещата. Гостите имаха добри ситуации - Велислав Василев на два пъти пропусна сам срещу вратаря. Същото направи и Радослав Златев.

Монтана удари две греди – по една през първото и второто полувреме, чрез Денис Димитров и Любомир Веселов.

"Моряците" имаха доста кадрови проблеми, тимът пътува за Монтана с 16 футболисти, наложи се да правят и принудителни смени.

---

ОФК Пирин (Благоевград) - Берое 0:2 (0:1)

Берое се върна на победния ход. Попаденията бяха дело на Иван Георгиев в 26-ата минута и на Николай Йорджев в 90-ата.

Домакините доиграха срещата в намален състав, след като техен играч получи червен картон през второто полувреме. "Зелено-белите" пък можеха да да се поздравят и с по-убедителна победа. Христо Иванов и Никола Маринов обаче пропуснаха изгодни ситуации.

---

Дунав 2010 (Русе) - Царско село 2:2 (0:2)

В мача бяха отсъдени три дузпи, една беше изпусната, две отбелязани. Гостите водеха на почивката с 2:0. Тома Ушагелов даде преднина на Царско село от дузпа, а Даниел Илиев вкара втория гол.

След почивката русенци изравниха. В 50-ата минута Симеон Иванов намали. След около един час игра домакините получиха право да изпълнят дузпа, която Кристиан Върбанов пропусна, стреляйки в аут.

Десет минути по-късно капитанът на Дунав се реваншира. Отново бе отсъден наказателен удар и този път Кристиан Върбанов бе точен от бялата точка за крайното 2:2.