U15: Черно море бие с късен гол, Берое взе дербито с Ботев (обзор)

Viasport 22/09/2019 20:00

Седем мача от шести кръг в Елитната U15 се играха днес.

Левски и ЦСКА записаха убедителни победи - "сините" като гости на новака в групата Асти (Хасково), а "червените" като домакини на Национал.

В Битката за Тракия Берое надделя над Ботев с 1:0.

Черно море измъкна победата над Локомотив (Пловдив) в последната минута.

Септември обърна Етър, а Спартак 1919 (Плевен) се наложи като гост на Добруджа, след като също губеше в резултата.

Черноморец и Славия завършиха с равенство.

В събота, 21 септември, Лудогорец победи Витоша 13.

Вижте най-интересното от днешните мачове

---

Черно море - Локомотив (Пловдив) 2:1 (0:0)

Головете бяха отбелязани през втората част.

Варненци поведоха в резултата след автогол в 38-ата минута. Три минути преди края Венцислав Белчев с далечен изстрел направи 1:1. Преди да влети в мрежата топката се отби в страничната греда.

В последната минута на двубоя Черно море успя да измъкне трите точки. След центриране от корнер Кристиян Евдокиев с глава реализира за 2:1. Гостите претендираха за нарушение срещу играч на Локомотив при гола, но такова не беше отсъдено.

Попадение на "червено-черните" пък бе отменено заради засада.

Снимки: chernomorepfc.bg

---

Добруджа 1919 (Добрич) - Спартак 1919 (Плевен) 1:4 (1:2)

Добруджа откри още в първата минута чрез Илиян Илиев.

Няколко минути по-късно Момчил Емилев изравни след страхотна атака, асистенцията беше на Атанас Петров.

Малко след това плевенчани стигнаха до пълен обрат. Ерик Атанасов вкара с удар с десния крак от границата на наказателното поле. До края на полувремето пропуски за гостите направиха Атанас Петров, Мартин Ганчев и Ерик Атанасов.

В края на полувремето горната греда спаси Добруджа от трети гол.

След почивката Петър Господинов, Мартин Ганчев и Атанас Петров имаха добри ситуации за Спартак 1919. В 45-ата минута Светослав Филипов вкара красиво попадение от около 25 метра.

Малко след това Мартин Трифонов уцели горната греда. Влезлият като резерва Калоян Иванов отбеляза четвъртото попадение, след като бе изведен сам срещу вратаря.

---

Черноморец 1919 (Бургас) – Славия 1:1 (1:1)

Два гола, два червени картона и равенство в Бургас. Домакините останаха в намален състав още в 12-ата минута, след като Никола Атанасов получи два напълно заслужени жълти картона. Домакините действаха на моменти доста грубо.

В 20-ата минута, въпреки че останаха с 10 човека, бургазлии поведоха. Димитър Филипов от пряк свободен удар вкара за 1:0. Нарушението за фаула бе срещу Джанер Садeтинов.

Само минута по-късно столичани организираха хубава атака, при която Евгени Георгиев отбеляза страхотно попадение от въздуха с воле за 1:1.

До почивката "белите" имаха няколко ситуации.

В 45-ата минута численото равенство на терена бе изравнено, след като и играч на Славия получи червен картон. Марио Михов бе изгонен след втори жълт картон.

Божидар Митев пропусна за Черноморец. Славия не успя да вземе всички точки, след като изтърва три много добри положения.

---

Асти (Хасково) – Левски 0:4 (0:1)

"Сините" поведоха в 27-ата минута. Симеон Василев центрира по земя и Антоан Стоянов от упор вкара. Столичани пропуснаха преди и след гола няколко чисти положения чрез Антоан Стоянов, Виктор Добрев и Симеон Василев. Стоянов удари греда от 25 метра.

Виктор Василев удвои преднината на Левски в 43-ата минута след извеждащ пас на Добрев.

Симеон Василев вкара страхотен гол след удар по диагонала и рикошет в напречната греда.

Последният гол бе дело на Антоан Стоянов 15 минути преди края. Той  се разписа с премерен удар от разстояние.

----

Септември – Етър 4:1 (3:1)

Етър поведе в началото на мача, Септември обърна още до почивката. Точен за гостите беше Денис Мартинов в 10-ата минута.

Десет по-късно домакините изравниха. В 25-ата минута играчите на Етър пропуснаха от чиста позиция, след което в рамките на 5 минути столичани отбелязаха две попадения.

В 45-ата минута бе оформен крайният резултат. Два гола за Септември отбеляза Стефан Трайков, по един гол добавиха Михаил Цонев и Александър Петров. Домакините имаха възможност и за по-изразителна победа, но направиха и пропуски.

---

Берое - Ботев (Пловдив) 1:0 (1:0)

Четвърти успех за Берое U15 в Елитната група. "Заралии" бяха по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с трите точки.

Единственото попадение в Битката за Тракия реализира Васил Василев с прехвърлящ удар през първото полувреме.

С победата днес Берое събра 13 точки и се изкачи на трето място във временното класиране.

---

ЦСКА – Национал 3:0 (1:0)

Наско Цеков изведе "армейците" напред в резултата след красив гол от пряк свободен удар в 18-ата минута. На старта на второто полувреме Георги Димитров беше точен за 2:0, а в 47-ата отново той оформи класическата победа.

Добри възможности за ЦСКА пропуснаха Димитров, Кристиан Грозданов и Иван Нешков, а Кристиан Георгиев удари греда в последната минута. Гостите също имаха своите шансове, но с чудесни спасявания се отличи вратарят на домакините Кристиян Димитров.