Ботев (Пловдив) с трета поредна победа в Елитната U17

Viasport 27/09/2019 16:15

Ботев (Пловдив) победи с 3:0 Спартак (Варна) в първи мач от седмия кръг на Елитната U17.

Срещата се игра на базата на "канарчетата" в "Коматево".

Домакините бяха по-добрият отбор, вкараха три гола, пропуснаха и още положения, с които можеха да запишат по-изразителен успех.

По този начин "жълто-черните" продължиха доброто си представяне и записаха трета поредна победа.

През първата част момчетата на Георги Онов отбелязаха едно попадение, дело на Никола Илиев от фаул. Той се разписа в 12-ата минута.

След почивката ботевистите добавиха още два гола, които бяха реализирани от Бисер Бонев и Атанас Стамболов.

В 51-ата минута Никола Илиев центрира от фаул, последва разбъркване в наказателното поле, Бисер Бонев бе на точното място и покачи на 2:0.

Минута преди края Атанас Стамболов се озова сам срещу стража на гостите и оформи класическата победа за Ботев.

В събота, 28 септември, Сокол (Марково) е домакин на ЦСКА, останалите мачове от кръга са в неделя.

Източник: botevplovdiv.bg