U19: ЦСКА обърна Берое, Славия разби Царско село (обзор)

Ваня Николова 28/09/2019 22:05

Шест мача от осми кръг в Елитната юношеска група до 19 години се играха днес.

В много интересен двубой Ботев (Пловдив) победи Черно море с 5:3.

Левски разпиля ОФК Янтра с 11:0 и излезе на първо място с 19 точки. Втори с точка по-малко и мач по-малко е ЦСКА, който днес спечели драматично гостуването си на Берое, след като два пъти губеше в резултата.

Много голове имаше и на срещите Царско село - Славия (1:8) и Септември - Пирин (5:0).

Локомотив (Пловдив) взе домакинството си на Дунав с гол, отбелязан секунди преди последния съдийски сигнал.

Във вторник, 24 септември, Лудогорец победи като гост Монтана с 4:0 в изтеглен мач от кръга. Разградчани гостуват в сряда, 2 октомври, на Слован Братислава в първи мач от първи кръг на Младежката Шампионска лига.

Вижте най-интересното от днешните срещи.

---

Септември - ОФК Пирин (Благоевград) 5:0 (2:0)

В 9-ата минута бе отсъдена дузпа за Септември за нарушение срещу Кристиан Тасков. Мартин Тодоров пропусна възможността да открие, стреляйки високо над вратата. Последваха два пропуска на Тодоров, преди в 32-ата минута Кристиан Тасков да се разпише за 1:0. Той изведе столичaни напред в резултата след пас на Георги Доканин.

В 36-ата минута бе отсъдена втора дузпа за Септември, отново за фаул срещу Тасков. Петър Топузов получи жълт картон за нарушението, който за него бе втори и защитникът на Пирин бе изгонен. Александър Тодоров вкара дузпата за 2:0.

В 55-ата минута резултатът стана класически. Александър Тодоров стреля, топката бе избита, а при добавката Васил Бакалов бе точен.

В 60-ата минута Пирин имаше възможност да намали при разбъркване в наказателното поле.

В 71-ата минута Тасков се разписа за 4:0 след асистенция на Александър Тодоров. В последната минута Александър Милчев фиксира крайния резултат.

---

Царско село – Славия 1:8 (0:5)

Девет гола и три червени картона в срещата. През първото полувреме Димитър Стоянов откри за Славия, последваха две попадения на Филип Кръстев и две на Димитър Ненчов.

Георги Илиев вкара шестия гол от дузпа. Кирил Сашов и Хари Денков отбелязаха последните две попадения за Славия.

Царско село завърши мача с 10 човека, Славия – с 9.

В 75-ата минута Стефан Спасов от Царско село и Лъчезар Георгиев от Славия получиха директни червени картони. Филип Кръстев от гостите също напусна по-рано терена заради получени два жълти картона.

Десетина минути преди края Емил Пинджуров вкара почетния гол за домакините.

---

Берое – ЦСКА 2:3 (1:1)

Двата тима изиграха много хубаво и динамично първо полувреме. Берое поведе в 21-ата минута от дузпа, реализирна от Стоян Вергиев.

Четири минути по-късно Мартин Смоленски изравни също от наказателен удар.

В средата на второто полувреме Берое отново излезе напред в резултата. Никола Маринов се възползва от подаване на Христо Иванов и вкара за 2:1.

В последните десетина минути ЦСКА стигна до пълен обрат. Йоан Бауренски беше точен за 2:2 след статично положение. Малко след това Мартин Смоленски с втория си гол в мача донесе победата на гостите.

За четвърти пореден път от началото на сезона играчите на Берое U19 получиха солидна подкрепа от публиката, двубоят се игра пред пълен стадион, което направи атмосферата изключителна.

---

ОФК Янтра 2019 (Габрово) – Левски 0:11 (0:3)

Категорично превъзходство на Левски. Големите резултати в Елитните групи вече не са изненада.

Четири гола за "сините" отбеляза Кирил Киров. По две попадения добавиха Ремзи Неджип и Айвън Ангелов.

Богдан Костов, Виктор Викторов и Джан Хасан се разписаха по веднъж.

---

Локомотив (Пловдив) - Дунав 2010 (Русе) 1:0 (0:0)

Срещата се игра на ст. "Пловдив". Двуостър, равностоен двубой. Гостите от Дунав имаха възможост да открият още в първите секунди на мача, но Симеон Иванов пропусна. Русенци играха по-добре през първата част, като в средата на полувремето Симеон Иванов изпусна още едно чисто положение.

Втората част бе за домакините, които обаче имаха проблеми в завършващата фаза. Те стигнаха до победата в края на мача. След центриране от фаул Мартин Паскалев се разписа с глава.