U19: Осем гола, червени картони, много емоции и победа за Ботев срещу Черно море

Ваня Николова 28/09/2019 21:25

Ботев (Пловдив) победи като гост Черно море с 5:3 в среща от осми кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Мачът на стадион "Корабостроител" предложи атакуващ футбол и много голове, положения, емоции и червени картони. За съжаление, двубоят не мина без нерви.

Ботев водеше на почивката с 3:0. Пловдивчани откриха още в 5-ата минута, когато точен беше Димитър Тонев.

В 20-ата минута Георги Трифонов отбеляза красиво попадение с прехвърлящ удар. Четири минути преди почивката Тонев стреля, вратарят на Черно море изби, а при добавката Иван Василев отбеляза третия гол за Ботев.

Домакините направиха доста грешки в защита, от които "жълто-черните" се възползваха по най-добрия начин.

В 46-ата минута варненци намалиха чрез Денислав Ангелов.

В 55-ата Ботев изпълни ъглов удар, а Атанас Чернев отбеляза четвъртия гол за гостите.

Черно море не се отказа, създаде добри ситуации и успя да намали до 3:4 след попадения на Паоло Пасков и Радослав Златев.

При този резултат домакините останаха в намален състав. Капитанът Даниел Стоянов получи втори жълт картон за реплика срещу съдията и бе изгонен.

В края Георги Пенев вкара пети гол за Ботев с красив удар от центъра.

След края на мача треньорът на Черно море Мартин Христов също получи червен картон.

От щаба на варненци изразиха пред Viasport.bg недоволството си от отсъжданията на главния съдия Йордан Йорданов. Претенциите на Черно море са за "незаслужен червен картон за капитана Стоянов, неотсъдена дузпа, арогантно поведение на рефера". Според домакините съдията е правил грешки и в двете посоки.

Черно море е на четвърта позиция с 16 точки, с три по-малко от лидера Левски. Ботев (Пловдив) заема шесто място с 15 точки.

---

Черно море – Ботев (Пловдив) 3:5 (0:3)

0:1 Димитър Тонев (5), 0:2 Георги Трифонов (20), 0:3 Иван Василев (41), 1:3 Денислав Ангелов (46), 1:4 Атанас Чернев (55), 2:4 Паоло Пасков (63), 3:4 Радослав Златев (75), 3:5 Георги Пенев (87)

Черно море: Иван Дичевски, Кристиан Парашкевов, Даниел Стоянов-капитан, Росен Стефанов, Мердин Адем, Калин Георгиев, Светослав Николов, Радослав Златев, Велислав Василев, Мартин Милушев, Денислав Ангелов;

Резерви: Стефан Петков, Радостин Желев, Димитър Ралчев, Евгени Желязков,  Паоло Пасков, Емре Тефък, Алекс Цеков;

Треньор: Мартин Христов;

Ботев (Пловдив): Милко Баданов, Атанас Чернев, Габриел Земярски, Станислав Работов, Мартин Русев-капитан, Димитър Пройчев, Димитър Тонев, Георги Трифонов, Петър Итов, Иван Василев, Иво Казаков;

Резерви: Мартин Панев, Атанас Стоименов, Венцислав Богданов, Георги Господинов, Димитър Балинов, Емил Колев, Стефан Попов;

Треньор: Петър Пенчев;

Съдии: Йордан Йорданов, Мирослав Симеонов и Йордан Йорданов;

Делегат на БФС: Валентин Вълчев;