U17: Локомотив (Пловдив) обърна Берое (обзор, видео)

Viasport 30/09/2019 11:15

Шест мача от седми кръг в Елитната U17 се играха в неделя, 29 септември. Лидерът Септември записа седма поредна победа. Преследвачите Лудогорец, Левски и Славия също се поздравиха с успех в срещите си.

Локомотив (Пловдив) обърна Берое, а Етър надигра Витоша (Бистрица).

Вижте най-интересното от мачовете.

---

Левски-Раковски - Лудогорец 0:3 (0:0)

През първата част почти липсваха ситуации и двата отбора се оттеглиха за почивка при нулево равенство.

През втората част Лудогорец игра значително по-добре и футболистите на Йордан Юруков спечелиха мача. В 50-ата минута Росен Иванов откри след самостоятелна акция.

Дванайсет минути по-късно, след центриране от фаул, централният защитник Тодор Петров скочи най-високо и с глава прати топката в мрежата. В 90-ата минута Мартин Кирчев завърши с точен удар флангова атака на разградчани.

Чудесни възможности за Лудогорец се откриха още пред Мартин Кирчев, Росен Иванов и Николай Георгиев.

---

Национал - Септември 1:5 (0:2)

Септември бе по-добрият отбор, вкара пет гола, удари и две греди. Тимът на Андрей Андреев продължава да води в класирането с пълен актив. През първото полувреме точни за гостите бяха Мартин Филипов и Светослав Косаков.

Домакините имаха две ситуации, които вратарят на Септември спаси.

След почивката Мартин Стойчев направи 3:0 за Септември.

Национал върна едно попадение. Антон Бакалов вкара с глава след корнер.

Мартин Стойчев отбеляза четвъртия гол за Септември, а в последната минута Крис Вълчинов оформи крайния резултат. Теодор Цветанов и Симеон Александров от фаул удариха гредите.

---

Левски - Дунав 2010 (Русе) 3:1 (1:1)

Дунав бе отборът, който поведе в резултата с гол на Дани Братоев.

Марин Петков изравни за Левски. До почивката "сините" пропуснаха да направят пълен обрат. Те сториха това през второто полувреме. Виктор Георгиев вкара за 2:1, а третият гол бе дело на Ефе Али.