U15: Много нерви и две дузпи на Национал - Септември, седма поредна победа за Левски (обзор, видео)

Viasport 30/09/2019 10:10

Седем мача от седми кръг в Елитната U15 се играха в неделя, 29 септември. В две от срещите се получиха двуцифрени резултати. Лидерът Левски спечели с 10:1 домакинството си на Черноморец, а Ботев (Пловдив) отбеляза 14 гола на Добруджа.

Етър надви Асти с 6:1.

Останалите срещи бяха доста по-оспорвани. Черно море, Лудогорец и Септември записаха победи навън съответно срещу Славия, Спартак 1919 (Плевен) и Национал.

Локомотив (Пловдив) надигра с 1:0 Берое.

В събота ЦСКА победи като гост Витоша 13.

Вижте най-интересното от мачовете.

---

Ботев (Пловдив) - Добруджа 1919 (Добрич) 14:0 (8:0)

Играчите на Румен Байрев не срещнаха никаква съпротива от съперника си и заслужено добавиха три точки към актива си. През първата част "канарчетата" вкараха осем гола, а след почивката добавиха още шест.

С четири гола се отличи Мартин Пенчов, хеттрик заби Андрей Цой. С два гола се отчете Асен Митков, а по едно попадение добавиха Димитър Петров, Добромир Павлов, Христо Груев, Стилян Стойчев и Мариан Иванов.

Гостите имаха възможност за почетен гол, но удариха греда.

---

Левски - Черноморец 1919 (Бургас) 10:1 (3:0)

И тук категорично превъзходство на единия отбор. Левски, воден от Петър Карачоров, няма загубена точна от началото на сезона и продължава да е лидер в класирането с две точки аванс пред ЦСКА.

Любомир Тодоров отбеляза първите два гола за Левски в 3-ата и 19-ата минута. В 26-ата Симеон Василев направи 3:0.

В началото на второто полувреме Симеон Василев вкара още две попадения, а Антоан Стоянов се разписа за 6:0 в 47-ата минута.

Божидар Митев отбеляза почетния гол за Черноморец за 6:1 в 51-ата минута.

До края головете за Левски бяха дело на Костадин Калчев, Виктор Добрев, Виктор Василев и Георги Коричков.

---

Спартак 1919 (Плевен) - Лудогорец 0:1 (0:0)

Срещата започна равностойно, като през първото полувреме голове нямаше. След почивката Лудогорец взе превес. Гостите поведоха в първата минута на втората част. Петър Атанасов се разписа с удар от около 25 метра.

Пропуски за гостите направиха Петър Кирев и Йоан Киров, които излязоха очи в очи с вратаря, но не успяха да поразят целта.

Петър Стефанов пък пропусна през първото полувреме за домакините.

След гола играчите на Спартак 1919 потърсиха изравняване, опитаха да внесат напрежение в наказателното поле на гостите, но до гол така и не стигнаха. Въпреки загубата, Спартак 1919 показва израстване.

---

Национал - Септември 1:2 (0:0)

Нервен мач с две дузпи. И трите гола бяха отбелязани през второто полувреме. Национал откри от дузпа, реализирана от капитана Християн Атанасов.

Стефан Трайков изравни за Септември. В последната минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, която Стефан Трайков вкара и оформи крайния резултат.

И двата тима имат претенции към отсъжданията на реферите, най-вече за наказателните удари. Домакините претендират и за непоказан червен картон за голмайстора на Септември. През второто полувреме на терена имаше разправии, размяна на реплики и много нерви.

---

Етър - Асти (Хасково) 6:1 (3:0)

Втора победа за тима на Стефан Ангелов. Етър водеше на почивката с 3:0. Николай Николов откри резултата, а Радостиян Димитров покачи на 2:0. Росен Върбишки направи 3:0 от дузпа.

След паузата последваха два гола на Мартин Янков и един на Цветомир Недков.

В последната минута Асти вкара почетно попадение.

---

Локомотив (Пловдив) - Берое 1:0 (0:0)

Единственият гол падна 15 минути преди края. Центриране от корнер бе засечено от Станислав Дошев. Нападателят на Локомотив се разписа с глава за 1:0.

Малко преди това Чавдар Благов бе изгонен и остави пловдивчани с човек по-малко.

През първото полувреме удар на Васил Василев от Берое срещна гредата.