U15: Черно море спечели визитата на Славия

Ваня Николова 29/09/2019 16:10

Черно море спечели гостуването си на Славия с 2:1 в среща от седми кръг на Елитната група до 15 години. Мачът се игра на изкуствения терен на стадиона в столичния квартал "Овча купел".

През първата част домакините имаха повече възможности пред вратата на съперника. След почивката гостите използваха по най-добрия начин своите положения и стигнаха до победата.

И трите гола паднаха през второто полувреме.

Славия имаше шанс да открие още във втората минута, когато Борислав Маринов стреля, вратарят на Черно море Сава Дичевски спаси, а Самуил Стойнев прати топката в аут.

Последваха неточни удари на Денис Джорджевич и Борислав Маринов.

В 12-ата минута Самуил Стойнев отправи хубав удар към вратата на Черно море, стражът на гостите отрази.

Малко след това Роберто Райчев опита далечен изстрел, който не затрудни Дичевски.

Три минути след почивката Черно море поведе. Кристиян Евдокиев проби отляво и прати топката в наказателното поле, Пламен Аршев върна към границата на наказателното поле, където Толга Мюрвет с много хубав премерен изстрел изведе "моряците" напред в резултата.

В 50-ата минута Самуил Стойчев стреля в аут.

Последните минути на второто полувреме бяха най-интересни. Двата тима си размениха по един гол.

В 60-ата минута варненци удвоиха преднината си след контраатака. Капитанът Радослав Петров получи пас от Валентин Калъчев, надбяга съперниците и удвои преднината на Черно море.

Малко след това Борислав Маринов отблизо не успя да преодолее стража на гостите.

Славия върна един гол в края след статично положение, изпълнено от Борислав Маринов.