Славия (2004) елиминира Септември за Купата след дузпи

Ваня Николова 02/10/2019 18:30

Юношите младша възраст на Славия, родени през 2004 година, елиминираха след дузпи Септември в първи кръг в турнира за Купата на БФС. Играчите на Мариян Стоянов продължават в следващия етап на турнира, на зонално ниво. След седмица, на 9 октомври, "белите" гостуват на Беласица (Петрич) в мач, който трябва да излъчи осминафиналист в надпреварата.

Срещата се игра на стадиона в Герман. Редовното време завърши 1:1.  При дузпите Славия победи с 4:3. Домакините от Септември пропуснаха два пъти, гостите – веднъж.

Само преди три дни двата тима се срещнаха в зоналното първенство при юношите младша възраст, група 1. На стадион "Славия" Септември се наложи с 3:1.

През първото полувреме чистите положения липсваха.

В 26-ата минута Септември поведе, когато след поредица от рикошети при разбъркване в наказателното поле, Кристиан Георгиев се оказа на точното място и откри.

В края на полувремето Славия имаше две възможности да изравни. В 35-ата минута удар на Георги Шопов бе избит от вратаря на Септември Джовани Божков. Малко след това гостите изпълниха корнер, а Габриел Александров с глава удари греда.

На почивката треньорът на Славия Мариян Стоянов потърси промяна в играта на своя отбор с две смени. Въпреки че "белите" започнаха по-активно втората част, Септември имаше много добра възможност да удвои предината си. В 45-ата минута при центриране в наказателното поле вратарят на гостите Георги Панов се опита да улови топката, но я изпусна, тя попадна в Наско Кехайов, който не намери очертанията на вратата и стреля покрай целта.

Последваха няколко добри ситуации за гостите.

В 60-ата минута домакините имаха още една добра възможност за втори гол. След корнер за Славия, играчите на Емил Петков овладяха и организираха контраатака. Влезлият като резерва Стефан Трайков проби отдясно и центрира към Красиан Колев. Десетката на Септември стреля с глава, но стражът на гостите Георги Панов реагира блестящо и спаси вратата си.

Няколко минути по-късно капитанът на Славия Валентин Петров нямаше късмет да изравни. Той получи в наказателното поле, успя да стигне до топката преди вратаря и да го прехвърли, но от малък ъгъл нацели гредата.

"Белите" стигнаха до равенството десет минути преди края, когато след корнер Георги Шопов вкара за 1:1.

При дузпите отборът на Славия започна пръв.

Първите четири дузпи за "белите" бяха реализирани от Валентин Петров, Филип Стойов, Божидар Костадинов и Георги Шопов.

За Септември първи три удара вкараха Красиан Колев, Красимир Русинов и  Стефан Трайков.

При 4:3  за Славия, зад топката застана Владимир Стефанов от домакините. Ударът му бе спасен от стража на гостите Георги Панов.

Алекс Желев можеше да сложи точка на спора, но вратарят на домакините  Джовани Божков отрази удара му. Така Септември имаше възможност за равенство. Мирослав Колев обаче на издържа и прати топката над вратата.