Минимална загуба за Лудогорец в Младежката Шампионска лига U19

Ваня Николова 02/10/2019 21:00

Лудогорец загуби като гост с минималното 0:1 първия мач срещу Слован Братислава от първи кръг в Младежката Шампионска лига U19.

Срещата се игра тази вечер в словашката столица. Реваншът е на 23 октомври от 18:00 ч. в Разград.

През първото полувреме "орлите" не допуснаха сериозно напрежение пред своята врата. В 43-aта минута чудесна възможност се откри пред Велислав Минков, който от упор, но от малък ъгъл пропусна да открие резултата. Така двата тима се оттеглиха за почивка при нулево реми.

Единственото попадение падна в 50-ата минута. Денис Потома се разписа за 1:0 след асистенция на Матей Розенбергер. Играчите на Тодор Живондов имаха прекрасна възможност да изравнят в 60-ата минута. Тогава Владислав Найденов изкочи фронтално сам срещу вратаря, но се забави и не успя да нанесе завършващ удар. Добри шансове на два пъти се откриха и пред Иван Йорданов, но и той не успя да порази целта.

"Играхме стегнато, подредено и дисциплинирано. Не ни достигна класа да даде материален израз на нашата игра. В реванша ще дадем всичко от себе си, за да отстраним съперника, но е факт, че той вече има преднина", коментира след края на срещата Тодор Живондов пред клубния сайт.