Три равенства в Елитната U19, първа победа за Пирин (обзор)

Viasport 03/10/2019 22:20

Шест мача от девети кръг в Елитната юношеска група до 19 години се играха днес. Три от тях завършиха с равенство 1:1.

ЦСКА спечели домакинството си на Септември с 1:0. Пирин записа първа победа – 5:0 срещу Монтана.

Ботев (Пловдив) нямаше проблеми срещу ОФК Янтра 2019 и отбеляза девет попадения.

В неделя, 6 октомври, Лудогорец приема Черно море в последен мач от кръга.

Вижте най-интересното от днешните срещи.

---

Ботев (Пловдив) - ОФК Янтра 2019 (Габрово) 9:0 (3:0)

В 20-ата минута Иво Казаков откри след красив гол. Малко преди това Венцислав Богданов удари греда за домакините. В 28-ата минута Димитър Тонев центрира великолепно отляво, а Иво Казаков на празна врата покачи на 2:0.

В 38-ата минута авансът на пловдивчани стана класически, след като Георги Трифонов центрира отдясно, а Иван Василев с глава вкара за 3:0. До края на първата част ботевистите нацелиха гредата чрез Димитър Тонев.

6 минути след старта на второто полувреме Емил Колев се разписа за 4:0 с удар от близка дистанция. След по-малко от 120 секунди гостите на няколко пъти не съумяха да изчистят топката и Иван Василев с прецизен удар от 12-13 метра добави нов гол на сметката си за 5:0.

botevplovdiv.bg

В 61-ата минута Емил Колев заби втория си гол в мача, този път след удар с глава - 6:0. В 68-ата минута Иван Василев оформи своя хеттрик след точно изпълнена дузпа.

Последните две попадения паднаха в рамките на пет минути - между 80 и 85. В 80-ата минута Иво Казаков също вкара третия си гол с премерен удар извън наказателното поле, а в 85-ата минута Петър Итов на шпагат оформи крайния резултат.

---

Дунав 2010 (Русе) – Берое 1:1 (1:0)

Двубоят се игра на стадион "Дунав" в Русе. Домкаините поведоха в 10-ата минута с гол на Симеон Иванов.

През първото полувреме пропуски за Берое направиха Никола Маринов и Мартин Маринов.

Голмайсторът за Дунав Симеон Иванов имаше много добра възможност сам срещу вратарят на гостите, но стреля покрай целта.

Мартин Маринов и Никола Маринов имаха две ситуации за Берое и след почивката, но не се възползваха.

Така се стигна до 88-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за гостите за игра с ръка в наказателното поле. Стоян Вергиев вкара наказателния удар за 1:1.

---

Верея - Царско село 1:1 (0:1)

Първа точка за Верея в групата.

Гостите от Царско село могат да съжаляват за изпусната победата, след като си отбелязаха автогол в 90-ата минута.

Царско село поведе в 25-ата минута с гол на Костадин Костадинов.

В последната минута Любомир Петков прати топката в собствената си врата за 1:1.

Снимка: F/ДЮШ "Верея" Стара Загора

---

Славия - Локомотив (Пловдив) 1:1 (0:0)

Хубав, стойностен мач за нивото на групата. През първата част Красимир Панчев и Димитър Ненчов на два пъти пропуснаха да открият резултата в полза на Славия. Домакините имаха и кадрови проблеми за срещата.

Десетина минути след почивката Локомотив поведе. След центриране от фаул Мартин Паскалев с глава изведе гостите напред. Десет минути по-късно домакините изравниха с гол на Георги Илиев. Малко след това Мартин Михайлов удари греда за "белите".

---

ОФК Пирин (Благоевград) – Монтана 5:0 (3:0)

В първите десетина минута на мача Монтана пропусна две чисти ситуации, след което домакините взеха превес и вкараха три гола до почивката. В началото на второто полувреме гостите отново имаха шансове да намалят и отново не ги използваха.

През второто полувреме Пирин отбеляза още две попадения. По два гола за "орлетата" вкараха Асен Любяховски и Иван Тасев, веднъж се разписа Методи Малашевски.