U17: Септември продължава без грешка, ЦСКА вкара пет на Левски-Раковски (обзор)

Viasport 05/10/2019 21:00

Шест мача от осми кръг в Елитната U17 се играха днес. Лидерът Септември записа осма поредна победа – срещу Сокол (Марково).

В две много интересни дербита Ботев (Пловдив) срази Лудогорец с 3:2, а Левски надви Черно море с 1:0.

ЦСКА вкара пет на Левски-Раковски. Локомотив (Пловдив) си тръгна с три точки от Варна след успех над Спартак.

Дунав се наложи над Витоша (Бистрица).

Последните два двубоя от кръга са в неделя, 6 октомври.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

---

Спартак 1918 (Варна) - Локомотив (Пловдив) 1:2 (0:1)

Локомотив поведе през първото полувреме с гол на Антон Коспартов.

Спартак възстанови равенството в средата на втората част чрез резервата Антонио Петков.

Десет минути по-късно Милен Николов се разписа за Локомотив и донесе победата на "черно-белите". Малко след попадението гостите имаха страхотна възможност за трети гол, когато организираха контраатака четирима на един, но не се възползваха от ситуацията.

По време на срещата пловдивчани имаха и други шансове, а в последните десетина минути трябваше да се бранят, вследствие на което шестима от Локомотив бяха декорирани в жълто. Гостите все пак удържаха натиска на Спартак.

От щаба на Локомотив се оплакаха от грубото отношение на публиката по трибуните към гостуващия тим.

---

Септември - Сокол (Марково) 4:0 (3:0)

До 30-ата минута резултатът бе 0:0, след което Септември взе превес. Светослав Косаков даде преднина на домакините, Мартин Стойчев покачи на 2:0, а Симеон Александров направи класическа преднината на столичани.

Четвъртият гол отново бе дело на Симеон Александров, който вкара красиво попадение от пряк свободен удар. Александров имаше възможност за хеттрик, но удари греда. Мартин Стойчев също пропусна от чиста позиция.

---

ЦСКА - Левски-Раковски 5:0 (2:0)

"Червените" поведоха в 23-ата минута, когато вратарят на гостите Милен Иванов отрази удар на Марк-Емилио Папазов, а Цветомир Цанев беше точен за 1:0 при добавката. В 40-ата Папазов получи пас от Алпай Рамадан, майсторски преодоля стража на Левски-Раковски и се разписа за 2:0.

В 72-ата минута Данаил Стойчев се пребори за топката, проби по десния фланг и подаде успоредно на голлинията, а оттам Цанев вкара за 3:0. Десет минути по-късно Георги Иванов покачи на 4:0 след удар от дистанция. В края Цанев с глава засече центриране на Георги Иванов и оформи хеттрика си и крайното 5:0.