U15: Спартак 1919 (Плевен) спря ЦСКА (обзор)

Viasport 05/10/2019 21:45

Шест мача от осми кръг в Елитната група до 15 години се играха днес. И Черно море не успя да спре лидера Левски. "Сините" спечелиха гостуването си във Варна с категоричното 4:0.

В другото дерби тази сутрин Ботев надви Лудогорец в Разград с 1:0 в повторение на финала за Купата през миналия сезон. Тогава "канарчетата" триумфираха с Купата след дузпи.

ЦСКА направи грешна стъпка и завърши 1:1 при домакинството си на Спартак 1919 (Плевен). По този начин "червените" се отдалечиха на 4 точки от първото място. Плевенчани пък прекъснаха серията от пет поредни победи на "армейците".

Септември надигра Витоша 13, а Локомотив (Пловдив) спечели визитата си на Добруджа. Черноморец надви с минималното 1:0 Асти в Хасково.

Последните два двубоя от кръга са в неделя, 6 октомври.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

---

Септември - Витоша 13 3:1 (3:0)

Септември вкара трите гола още до почивката и го голяма степен реши мача. Атанас Килов, Михаил Цонев и Стефан Трайков вкараха попаденията за успеха.

След подновяването на играта Витоша 13 върна един гол.

Септември е трети със 17 точки, Витоша 13 заема 14-а позиция с 6 т.

---

Добруджа 1919 (Добрич) - Локомотив (Пловдив) 1:3 (0:1)

Локомотив на треньора Апостол Костадинов поведе през първото полувреме. В 45-ата минута Добруджа изравни с гол на Радослав Калев. В последните десет минути на мача Локомотив отбеляза две попадения и взеха трите точки.

Головете за гостите вкараха Иван Сулев, Даниел Маджаров и Атанас Янков.

---

Асти (Хасково) - Черноморец 1919 (Бургас) 0:1 (0:1)

Единственото попадение падна през първото полувреме. Божидар Митев вкара за бургазлии.

Никола Атанасов имаше много добра възможност да отбележи втори гол за гостите, но пропусна.

Черноморец е на 11-о място с 8 точки, отборът на Асти е предпоследен само с една точка.

---

ЦСКА - Спартак 1919 (Плевен) 1:1 (1:1)

Гостите поведоха в 30-ата минута след страхотна асистенция на Мартин Трифонов, който изведе Момчил Емилев сам срещу вратаря и десетката на Спартак не сгреши.

ЦСКА натисна и в 35-ата минута изравни. Браян Стефков центрира отляво, а Кристиан Георгиев вкара красив гол от воле за 1:1.

В началото на втората част Петър Стефанов пропусна за гостите.

Малко след това Кристиан Георгиев от ЦСКА удари греда.

През втората част "червените" имаха игрови превес и топката се задържаше повече в половината на плевенчани, но защитните действия на гостите не позволиха да се стигне до нов гол.