Левски с две победи срещу Черно море във Варна

Viasport 05/10/2019 17:45

Юношите на Левски записаха две победи срещу Черно море във Варна в срещи от осми кръг в Елитните U17 и U15.

При юношите младша възраст U17 "сините" спечелиха с 1:0, а при децата U15 столичани се наложиха с 4:0.

При родените през 2003 година отборът на Левски записа седма поредна победа. Тимът заема втора позиция в класирането с 21 точки, с три по-малко от лидера Септември, който днес се наложи над Сокол (Марково) с 4:0.

Черно море е на 11-о място с 8 точки.

Единственият гол в срещата падна в 73-ата минута. Точен за "сините" бе Димитър Иванов. Столичани имаха и други шансове, но ги пропуснаха.

Берк Джевдет и Тони Иванов имаха възможност да завършат добри атаки за домакините, но не съумяха да ги изиграят по най-добрия начин.

---

Черно море U17– Левски U17 0:1 (0:0)

0:1 Димитър Иванов (73)

Черно море U17: Галин Григоров, Берк Джевдет, Димитър Колимечков, Ясен Минчев, Наско Янков, Стелиян Чалъков, Даниелс Ахмедов, Тодор Тотев, Тони Иванов-капитан, Марин Петков, Симар Емин;

Резерви: Денислав Жеков, Пресиян Михайлов, Денислав Славов, Кирил Георгиев, Еркан Реджебов, Петър Иванов

Треньор: Тодор Каменов;

Левски U17: Иван Андонов-капитан, Петър Войнов, Виктор Георгиев, Константин Айдарски, Александър Георгиев, Даниел Начев, Мартин Хайдаров, Ефе Али, Кръстьо Банев, Марин Петков, Димитър Иванов;

Резерви: Емил Христов, Мартин Оков, Велизар Баладжанов, Кристиян Николов, Николай Калинов, Самуил Беримски, Николай Арахангелов;

Треньор: Красимир Петров;

Съдии: Йордан Йорданов, Мирослав Симеонов и Богомил Димитров;

Делегат на БФС: Динчер Къров;

Варна, ст. "Корабостроител"

При децата, родени през 2005 година, Левски записа осма поредна победа от осем мача. "Сините" увеличиха аванса си на върха в класирането на 4 точки пред ЦСКА, който днес направи грешна стъпка и завърши 1:1 със Спартак 1919 (Плевен) в София.

На стадион "Корабостроител" във Варна Левски откри резултата в 16-ата минута, когато Любомир Тодоров се възползва от подаване на Симеон Василев. В 25-ата минута Костадин Калчев вкара втори гол за "сините".

През второто полувреме гостите отбелязаха още две попадения. Антоан Стоянов отбеляза третия гол след двойно подаване с Петко Панайотов. Четвъртият гол бе дело на Любомир Тодоров, отново след асистенция на Симеон Василев.

"Моряците" изиграха може би най-слабия си мач от началото на сезона.

---

Черно море U15 – Левски U15 0:4 (0:2)

0:1 Любомир Тодоров (16), 0:2 Костадин Калчев (25), 0:3 Антоан Стоянов (42), 0:4 Любомир Тодоров (55)

Черно море U15: Сава Дичевски, Валентин Калъчев, Михаил Николаев, Виктор Арсовски, Дейвид Луканов, Николай Костадинов, Пламен Аршев, Кристиян Евдокиев, Радослав Петров, Толга Мюрвет, Константин Веселинов;

Резерви: Георги Марков, Александър Попов, Динко Тенев, Кристо Яначков, Любомир Найденов, Георги Тодоров;

Треньор: Станислав Стоянов;

Левски U15: Йоан Загоров, Георги Коричков, Стилиан Бързачки, Слави Чакъров, Виктор Василев-капитан, Симеон Василев, Антоан Стоянов, Любомир Тодоров, Костадин Калчев, Петко Панайотов, Константин Габерски;

Резерви: Алексей Андреев, Валентин Петков, Калоян Михайлов, Виктор Димитров, Велизар Радков, Марио Дадаков;

Треньор: Петър Карачоров;

Съдии: Емил Георгиев, Цветомир Колев и Йордан Йорданов;

Снимки: chernomorepfc.bg