U17: Дунав обърна Витоша за пета победа, Борис Димитров с два гола

Ваня Николова 05/10/2019 19:40

Дунав (Русе) записа пета победа в Елитната юношеска група до 17 години. В среща от осми кръг на първенството отборът, воден от Илиян Памуков, се наложи като гост с 3:1 над Витоша (Бистрица), въпреки че губеше в резултата.

По този начин Дунав събра 16 точки, колкото имат Ботев (Пловдив) и ЦСКА. Витоша (Бистрица) продължава да няма спечелена точка от началото на сезона.

Мачът се игра на стадион "Летище" в столицата.

Най-интересните моменти през първото полувреме бяха малко преди почивката. В 41-ата минута домакините от Витоша поведоха с гол на Александър Петров от пряк свободен удар.

Малко след това Борис Димитров от Дунав имаше възможност да изравни. След центриране на Лятиф Латиф, нападателят стреля, но вратарят на домакините Орлин Наумов изби в корнер.

В края на първата част Дунав стигна до равенството. Борис Димитров с удар от около 40 метра успя да прехвърли вратаря за 1:1.

Няколко минути след подновяването на играта Дунав направи пълен обрат. Русенци организираха хубава атака, Иван Бакалски центрира отляво, Константин Митев вкара за 1:2.

В 65-ата минута отборът на Витоша остана в намален състав, тъй като Тони Борисов получи директен червен картон за грубо нарушение.

Пет минути по-късно Дунав вкара трети гол. Нападателят Борис Димитров с диагонален удар оформи крайния резултат.

Домакините имаха 2-3 възможности да намалят. Удар на Георги Соколов излезе в аут, вратарят на Дунав Богомил Станчев изби изстрел на Виктор Захов, а Константин Богданов не успя да финализира успешно контраатака на Витоша и прати топката далеч от целта.

Малко преди края Дани Бонев от Дунав стреля покрай вратата след корнер.

---

Витоша (Бистрица) – Дунав (Русе) 1:3 (1:1)

1:0 Александър Петров (41), 1:1 Борис Димитров (45), 1:2 Константин Митев (52), 1:3 Борис Димитров (70)

Витоша: Орлин Наумов, Александър Иванов-капитан, Николай Николов, Виктор Захов (Габриел Михайлов), Димитър Младенов, Йоан-Павел Павлов (Георги Соколов), Марио Михайлов (Александър Петров), Феликс Чавдаров, Тони Борисов, Константин Богданов, Румен Герджиков (Димитър Шопов);

Резерви: Кристиян Митев, Марио Кузмонов, Даниел Станчев;

Треньор: Никола Пешев;

Дунав: Богомил Станчев, Иван Бакалски, Мартин Иванов, Калоян Петров (Кристиян Господинов), Лятиф Латиф, Искрен Анчев (Мартин Дешев), Мартин Ангелов, Виктор Тодоров (Йордан Дженев), Константин Митев, Дани Братоев-капитан (Дани Бонев), Борис Димитров;

Резерви: Димитър Тодоров, Живко Дончев, Стилиян Памуков;

Треньор: Илиян Памуков;

Съдии: Геро Писков, Димитър Мекушин и Андрей Горанов;

Делегат на БФС: Валери Петровски;

Жълти картони: Марио Михайлов, Румен Герджиков, Александър Иванов (Витоша), Лятиф Латиф, Искрен Анчев (Дунав)