U15: Победи за Берое и Етър в последните два мача от осми кръг (обзор)

Viasport 06/10/2019 22:30

Последните два мача от осми кръг в Елитната група до 15 години се играха днес. В Стара Загора Берое победи Славия с 5:1, а Етър се наложи над Национал с 3:1.

В първите десетина минути на срещата Берое – Славия гостите пропуснаха две голови положения.

Берое поведе в 12-ата минута, когато след центриране от фаул Марио Начев откри резултата. В последната минута на първата част Славия изравни с много хубав гол от пряк свободен удар на Евгени Георгиев.

Малко след подновяването на играта Берое отбеляза втори гол чрез Сали Садъков. Минути след това Али Айвазов пропусна сам срещу вратаря на столичани. Славия също имаше две ситуации преди да се стигне до 3:1. Иван Неделчев се разписа от пряк свободен удар и реши изхода на мача. До края Берое направи победата си още по-убедителна с два гола на Цветомир Тодоров.

В другата среща Етър обърна Национал. Гостите от София откриха в 7-ата минута. В 25-ата Димитър Колев изравни. Столичани завършиха мача в намален състав, тъй като играч на Национал получи директен червен картон през второто полувреме при резултат 1:1.

С човек повече на терена Етър стигна до пълен обрат. В 55-ата минута Радостиян Димитров направи 2:1, а в 60-ата минута Атанас Атанасов оформи крайния резултат.

От щаба на гостите бяха изключително разочаровани от съдийството в мача и отказаха да коментират двубоя.