U17: Славия надви Берое, Етър взе точка от Национал с гол в последната минута (обзор)

Viasport 06/10/2019 22:00

Последните два мача от осми кръг в Елитната юношеска група до 17 години се играха днес. В Стара Загора Славия победи домакините от Берое с 1:0, а Етър и Национал направиха 1:1.

Срещата между Берое и Славия се игра днес следобед на един от терените на спортна база "Берое". Единственото попадение падна през първото полувреме. В 5-ата минута Иван-Йоанис Атанасос вкара с глава красив гол след ъглов удар. Малко по-късно и гредата се оказа добър помощник на вратаря на Берое Петър Рахнев.

"Белите" създадоха доста положения, които Мартин Сораков, Иван Вълев, Борислав Симонски и Мартин Стоилов пропуснаха.

Домакините от Берое имаха ситуации за равенство, но вратарят на Славия Георги Илиев имаше много добри изяви и запази суха мрежа.

В другата среща Етър стигна до равенството с Национал в последната минута. Първото полувреме завърши 0:0, като гостите могат да съжаляват за пропуските, които направиха. Траян Тенев не успя да се разпише в началото сам срещу вратаря на домакините. Малко по-късно Емре Дрянов стреля покрай вратата.

Антон Бакалов удари горната греда с хубав удар извън наказателното поле, малко по-късно това строи и Георги Пенелов. Вратарят на Етър Пресиян Петков се намеси решаващо при удар на Бакалов, както и при последвалата добавка.

Национал поведе в 65-ата минута с гол на Георги Пенелов.

Десет минути по-късно бе отсъдена дузпа за домакините. Вратарят на Национал Николай Стоянов отрази удара на Христо Марков.

В последната 90-ата минута Марков се реваншира за пропуска и изравни – 1:1.

Гостите от София имат претенции за липса на феърплей по време на срещата, както и за някои отсъждания на съдиите.