U15: Национал се справи с Асти (Хасково)

Ваня Николова 09/10/2019 17:15

Национал U15 се върна на победния път. След четири срещи без успех в Елитната група до 15 години, днес тимът, воден от Филип Илков, се наложи с 6:1 над гостуващия отбор на Асти (Хасково). Мачът се игра на изкуствения терен на Национална спортна академия.

Домакините поведоха в 16-ата минута, когато след подаване отдясно Кубрат Комсалов се озова на чиста позиция в наказателното поле и не сгреши – 1:0. Само две минути по-късно Асти изравни. След центриране отдясно Хилми Рашид направи 1:1.

В 20-ата минута Национал отново излезе напред в резултата. Точен за столичани бе Калоян Петков, който получи пас в наказателното поле и не се поколеба да се разпише за 2:1. В 20-ата минута Кубрат Комсалов отбеляза втория си гол в мача за 3:1 след самостоятелен пробив.

Две минути преди почивката Божидар Кривошиев вкара за 4:1 с далечен удар.

През второто полувреме столичани имаха териториален превес, натиснаха съперника, създадоха много добри ситуации, но в завършвата фаза имаха проблеми.

Все пак домакините отбелязаха още два гола. В 62-ата минута Калоян Стрински направи 5:1, а в 68-ата Кубрат Комсалов оформи своя хеттрик за крайното 6:1.

С добри изяви се отличии и вратарят на Асти Николай Анастасов.

Национал е на девето място с 13 точки, Асти е 15-и с една.

---

Национал – Асти (Хасково) 6:1 (4:1)

1:0Кубрат Комсалов (16), 1:1 Хилми Рашид (18), 2:1 Калоян Петков (20), 3:1 Кубрат Комсалов (24), 4:1 Божидар Кривошиев (33), 5:1 Калоян Стрински (62), 6:1 Кубрат Комсалов (68)

Национал: Илиян Илиев, Александър Александров, Александър Попдимитров, Божидар Кривошиев, Данаил Марински (Евгин Уланов), Калоян Стрински, Калоян Петков (Камен Данков), Кубрат Комсалов, Любомир Сарафски, Християн Атанасов-капитан, Стилиян Рангелов;

Резерви: Борислав Борисов;

Треньор: Филип Илков;

Асти (Хасково): Николай Анастасов-капитан, Георги Кинев (Георги Петев), Дамян Чангов, Павел Павлов, Ерен Емин (Мирослав Бакалов), Павел Георгиев, Павел Кочев, Владимир Джованов (Мюмюн Мюмюн), Хилми Рашид, Ерен Хасан (Ахмед Халим), Никола Николов;

Резерви: Александър Иванов, Милен Иванов;

Треньор: Георги Славов;

Съдии: Мариян Гребенчарски, Тодор Вуков и Георги Спасов;

Делегат на БФС: Велин Крачанов;

Жълти картони: Павел Павлов, Хилми Рашид, Мирослав Бакалов, Георги Кинев, Георги Славов (Асти);