Обзор на първия кръг при момичетата U16

BGbasket.com 14/10/2019 18:35

През изминалия уикенд се изиграха първите срещи от първенството при момичетата U16 в Региони Загоре и Витоша.

Трите отбора в Загоре си направиха турнир в Стара Загора, като в него Черноморец 2014 взе две победи, домакинът Берое - една, а с две поражения остана Нефтохимик 2010.

Най-оспорвана бе последната среща между Черноморец и Берое, в която бургазлийки се наложиха със 62:57.

В зона Витоша се изиграха изключително оспорвани срещи, а с победи се поздравиха Монтана 2003, Рилски спортист, Левски и Славия.

Обрат през второто полувреме донесе успеха на Монтана над Септември с 56:54. Цветелина Върбанова с 14 точки и Светломира Попова с 11 бяха най-резултатни за победителите. Симона Велева вкара 16, а Даниела Шопова 13 за Септември.

Рилски спортист победи Локомотив София с 54:49, също след убедително второ полувреме. Радина Илиева и Ивана Бонева вкараха по 16 за Рилски, Иванова записа 22 за Локомотив.

Левски се справи с НСА със 70:55, след 21 точки на Маргарита Иванова, и по 10 на Йоанна Йорданова, Никол Бончева и Теодора Големанска. 25 за НСА вкара Ема Динчева.

В последния мач Славия победи Шампион 2006 с 55:51. Обратът отново бе след почивката, като Шампион водеше с 28:23 преди нея.

Яна Карамфилова с 26 точки бе топреализатор за "белите", Гергана Бимбова добави 14, а за съперника Александра Тодорова и Виктория Иванова вкараха съответно 18 и 15 точки.