Левски (2002) взе крехка преднина срещу Септември (видео)

Ваня Николова 15/10/2019 16:55

Левски победи Септември с 2:1 в първи мач от 1/8-финалите в турнира за Купата на БФС при юношите старша „Б“ възраст, родени през 2002 година.

Мачът се игра на официалния терен на стадион „Георги Аспарухов“.

Двата тима изиграха равностоен и оспорван двубой, като оставиха развръзката за реванша. През първата част и двата отбора имаха своите шансове.

Най-чистото положение за Септември пропусна Кристиан Тасков, чийто удар в 30-ата минута бе отразен от вратаря на Левски Иван Топалов. Малко преди това Георги Тафраджиев от гостите прати топката в аут.

За Левски Мартин Петков тормозеше най-много отбраната на Септември. Именно той откри резултата. В 37-ата минута нападателят изведе домакините напред след подаване на Богдан Костов.

Малко след подновяването на играта Септември изравни. След удар на Мартин Стойчев, Симоне Игнатов си отбеляза автогол.

В 65-ата минута „сините“ отново излязоха напред в резултата. Асистенцията отново беше на Богдан Костов, а влезлият като резерва Слав Петков вкара за 2:1.

Реваншът е на 21 октомври от 15:00 ч. на стадиона в Герман.