ЦСКА (2002) разби Ботев 57 и реши всичко преди реванша

Viasport 15/10/2019 18:35

ЦСКА спечели безапелационно и напълно заслужено с 6:1 срещата си срещу Ботев 57, играна на терена на 57-о училище от 1/8-финалите в турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст (набор 2002). "Червените" нито за миг не оставиха съмнение в превъзходството си и шестте гола, които отбелязаха, бяха най-малкото, с което се отърваха домакините.

Срещата започна в добро темпо като и двата отбора опитаха атаки в първите десетина минути. Постепенно, ЦСКА наложи териториален превес и в 10-ата минута Калоян Симеонов откри с удар от границата на наказателното поле.

В 18-ата минута Иво Илиев извърши нарушение, за което получи жълт картон, а от последвалия пряк свободен удар Емил Ценов удвои. Ботев 57 нанесе първия си точен удар в 25-ата минута след заучено изпълнение на свободен удар, но само минута по-късно Марк-Емилио Папазов се възползва от грешка на вратаря Симони Котев и направи преднината класическа.

В 28-ата минута домакините сътвориха най-добрата си атака и Виктор Гицов отбеляза със страхотен удар от 25 метра.

Второто полувреме започна с нова порция опасности пред вратата на Ботев 57 и в 47-ата минута Папазов вкара втория си гол в мача. Последваха нови пропуски и спасявания на вратаря на домакините, а веднъж и гредата се оказа последна пречка пред "червените". Между 65 и 69 минути те отбелязаха нови два гола, дело на Цветомир Цанев и влезлия като резерва Веселин Борисов.

Реваншът е след седмица на базата на ЦСКА на Панчарево.

---

Ботев 57 - ЦСКА 1:6 (1:3)

0:1 Калоян Симеонов (10) 0:2 Емил Ценов (18), 0:3 Марк-Емилио Папазов (26), 1:3 Виктор Гицов (28), 1:4 Марк-Емилио Папазов (47) 1:5 Цветомир Цанев (65) 1:6 Веселин Борисов (69)

Ботев 57: Симони Котев, Д. Юсеин, Васил Младенов, Иво Илиев, Емил Тонев, Антонио Ангелов, Кристиян Кирилов, Виктор Гицов, Борислав Огнянов, Валери Попов, Огнян Любомиров (Мартин Иванов, Пламен Нинов, Алекс Гандев, Александър Паунов, Николай Замфиров, Любомир Антонов, Радослав Костов);

Треньор: Михаил Михайлов;

ЦСКА: Илия Шаламанов, Цветомир Цанев, Емил Ценов, Димо Славов, Цветелин Стоичков, Мартин Аврамов, Кристиян Атанасов, Мартин Сотиров, Данаил Стойчев, Марк-Емилио Папазов, Калоян Симеонов (Ивайло Илиев, Георги Манев, Веселин Борисов, Цветомир Йорданов, Христо Арсов, Георги Иванов);

Треньор: Даниел Моралес;

Жълт картон: Иво Илиев (Ботев 57)

Съдии: Мурад Адем, Иво Сотиров и Радостин Бодуров;

Делегат на БФС: Николета Вълкова;