Купа БФС: Лудогорец U18 с класика срещу Берое (1/8-финали, обзор)

Viasport 15/10/2019 20:55

Днес се изиграха първите осминафинали в турнира за Купата на БФС при юношите старша „Б“ възраст, родени през 2002 година.

Славия и ЦСКА спечелиха убедително срещите си и вече гледат към следващия кръг. „Белите“ победиха с 5:0 като гост Локомотив (Горна Оряховица), а ЦСКА се наложи с 6:1 срещу Ботев 57.

Лудогорец също мисли за 1/4-финалите след 3:0 срещу Берое в Стара Загора.

Черноморец взе добър аванс от 2:0 срещу Монтана, Ботев победи със същия резултат Сокол (Марково).

Черно море се наложи с 1:0 над Локомотив (Пловдив), а Левски победи Септември с 2:1.

Етър и Дунав завършиха 1:1.

Реваншите са на 21 октомври. Единствено срещата Лудогорец – Берое ще се играе на 5 ноември, поради участието на разградчани в Младежката Шампионска лига U19.

Вижте най-интересното от днешните срещи.

---

Берое – Лудогорец 0:3 (0:1)

Двубоят се игра пред около 100 зрители на един от терените на спортна база "Берое". Гостите вкараха и трите си гола след изпълнение на корнер.

Домакините от своя страна играха много добре, на два пъти удариха гредите, като могат да съжаляват за пропуснатите възможности.

Играчите на Стефан Славов откриха резултата в 23-ата минута чрез Хидает Хюсеин.

"Орлите" удвоиха в 62-ата минута чрез Георги Николов. В 82-ата Онур Чолак вкара третия гол. Георги Николов и Петър Георгиев пропуснаха да направят победата на Лудогорец още по-изразителна.

Снимки: ДЮШ "Берое" Стара Загора / Beroe Academy

---

Черноморец – Монтана 2:0 (1:0)

Домакините поведоха през първото полувреме от дузпа, а в края на мача вкараха за 2:0. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Лолов, а Светослав Стойков бе точен от бялата точка за 1:0. Крайното 2:0 оформи Вълемир Стоев.

Вратарят на Черноморец спаси всички удари на гостите. Румен Руменов, Георги Манолио и Алекс Тодоров бяха най-близо до попадение във вратата на "акулите".

---

Черно море – Локомотив (Пловдив) 1:0 (0:0)

Единствения гол реализира Димитър Ралчев през втората част.

Варненци бяха водени от наставника на тима, състезаващ се в Елитната група до 15 години, Станислав Стоянов, тъй като треньорът Мартин Христов изтърпява наказание за червен картон от първенството на Елитната група U19.

Домакините създадоха много добри положения и на няколко пъти имаха възможност да открият резултата още през първата част, но пропуснаха да го направят.

Пловдивчани пък имат претенции за неотсъдена дузпа в тяхна полза през първата част. Николай Джелебов, Видол Сейменски, Георги Коев и Даниел Димитров от гостите не се възползваха от ситуациите, които се откриха пред тях.

Снимка: chernomorepfc.bg

---

Сокол (Марково) – Ботев 0:2 (0:0)

В герой за "жълто-черните" се превърна Венцислав Богданов, който реализира и двете попадения през второто полувреме.

В 77-ата минута Богданов отправи страхотен удар от над 20 метра за 1:0.

В 82-ата минута Петър Итов шутира от границата на наказателното поле, а стражът на "червено-белите" изби. След по-малко от 120 секунди Георги Господинов центрира от корнер, а Венцислав Богданов с глава реализира втория си гол.

Снимка: botevplovdiv.bg

---

Локомотив (Горна Оряховица) – Славия 0:5 (0:3)

Хари Денков се отличи с хеттрик за Славия. Александър Дилов откри резултата, а до почивката Денков се разписа два пъти.

През втората част Хари Денков вкара третия си гол, а крайния резултат оформи Кирил Сашов. За гостите играха седем момчета от набор 2003.

---

Етър – Дунав 1:1 (0:1)

Дунав поведе през първото полувреме с гол на Борис Димитров. След почивката, в 55-ата минута, Етър изравни. Toчен за домакините бе Кристиян Иванов.