U19: ЦСКА остава на върха след минимален успех в Монтана (обзор, снимки)

Viasport 18/10/2019 21:50

Първенството в Елитната U19 се поднови днес след пауза от две седмици. Играха се всички срещи от десети кръг.

ЦСКА постигна трудна победа при гостуването си на Монтана и запази лидерството. Левски и Царско село направиха хубав мач, в който "сините" се наложиха с 3:2.

В най-резултатния двубой Лудогорец разби Пирин с 8:2.

Черно море и Локомотив (Пловдив) нямаха проблеми при домакинските си мачове съответно срещу ОФК Янтра 2019 (Габрово) и Верея и записаха класически победи.

Септември надви Дунав, а мачът Берое – Славия завърши при нулево равенство.

Вижте най-интересното от днешните срещи.

---

Лудогорец - ОФК Пирин (Благоевград) 8:2 (4:0)

Лудогорец водеше на почивката с 4:0 след хеттрик на Георги Бабалиев и един гол на Владислав Найденов. Второто попадение на Бабалиев бе от пряк свободен удар, получи се много красив гол.

Втората част започна с нов гол на Владислав Найденов, който бе точен в 53-ата минута за 5:0. Гостите намалиха в 62-ата минута чрез Асен Либяховски. Само три минути по-късно Мартин Русков направи 6:1. Георги Бабалиев се завърна сред голмайсторите в 75-ата минута за 7:1.

Пирин записа второ попадение в сметката си в 82-ата минута, когато се разписа Борис Иванов.

Крайното 8:2 оформи Никола Ганчев в 85-ата минута.

---

Берое – Славия 0:0

Закономерно равенство с повече битка по терена. 100-процентовите положения липсваха.

Денислав Вълчев от Берое можеше да се окаже на стрелкова позиция още в първата минута. Никола Маринов пък отправи слаб удар с глава към вратата на Славия.  До почивката гостите също имаха ситуации.

През второто полувреме Берое остана с 10 души на терена след втори жълт и съответно червен картон на Пламен Пенев.

В края Славия можеше да измъкне победата, когато след корнер играч на гостите стреля, но вратарят на домакините спаси.

Снимка: F/ДЮШ "Берое" Стара Загора / Beroe Academy

---

Черно море -  ОФК Янтра 2019 (Габрово) 3:0 (1:0)

Денислав Ангелов отбеляза два гола, Радослав Златев добави един за успеха на "моряците".

Домакините създадоха доста положения, които пропуснаха.

Черно море е на четвърто място с равен брой точки с третия Лудогорец - по 20. ОФК Янтра 2019 е на 12-а позиция с 6 точки.

---

Монтана – ЦСКА 0:1 (0:0)

Единственото попадение отбеляза защитникът Християн Петров с глава в 68-ата минута след центриране от корнер на Асен Дончев. Две греди удари Йоан Бауренски, а "армейците" пропуснаха още добри положения.

Вратарят на Монтана Петър Петров направи серия от добри спасявания.

Домакините също имаха своите възможности, най-чистата от които стана в 66-ата минута, когато Георги Манолиу комбинира с Любомир Веселов, но той стреля покрай лявата странична греда.

ЦСКА е лидер с 24 точки, с две повече от Левски. Монтана заема 13-о място.

Снимки: chervenkarton.com

---

Локомотив (Пловдив) – Верея 3:0 (2:0)

Категорично превъзходство на Локомотив, който отбеляза три гола, пропусна доста положения, удари и две греди. Мирослав Христов и Николай Джелебов се разписаха през първото полувреме.

След почивката Джелебов оформи крайния резултат с второто си попадение в срещата.

Снимка: lokomotivpd.com

---

Септември - Дунав 2010 (Русе) 3:1 (2:1)

Божидар Гергиев изведе домакините напред в резултата в 18-ата минута с удар от около 30 метра. След половин час игра Дунав изравни. Митко Русанов се разписа от пряк свободен удар.

В 39-ата минута Александър Тодоров направи 2:1 от дузпа.

В 81-ата минута Александър Тодоров вкара след добавка за 3:1, като преди това удар на Марио Дойков бе отразен. Любопитна подробност е, че за Дойков това е първи мач за сезона, след като дълго време лекуваше тежка контузия.

---

Царско село – Левски 2:3 (1:2)

Левски поведе в 10-ата минута с гол на Йордан Георгиев. Антонио Калчев изравни за домакините. До почивката гостите отново излязоха напред в резултата. Георги Александров се разписа от дузпа.

През второто полувреме Антонио Калчев с втория си гол в мача направи 2:2.

Нападателят на Левски Ремзи Неджип донесе победата на "сините" с попадение в средата на второто полувреме. Гостите удариха греда, имаха и други добри положения.