Спортни таланти обърна Левски в дербито от първи кръг при юношите U19

Мария Мицова 19/10/2019 16:00

Спортни таланти направи обрат през второто полувреме, за да стигне до победа над Левски със 78:68 в първия кръг от юношеското първенство U19.

В останалите двубои от старта и на Запад, и на Изток, фаворитите успяха да спечелят.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА СПОРТНИ ТАЛАНТИ - ЛЕВСКИ

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ШАМПИОН 2006 - БУБА

С дербито на кръга стартира съботният ден в Западната група, като Левски започна с 10-0 срещата. Първата четвърт бе силнорезултатна и завърши 27:20, а "сините" задържаха преднина до почивката, макар и по-малка. След подновяването на играта обаче Спортни таланти започна да използва отлично предимството си под коша и го материализира в обрат, завършен през последната четвърт. Левски гони почти до последно противника, но при двуцифрен пасив вече нямаше сили за повече.

Томислав Минков вкара 24 за успеха, Радослав Димитров отбеляза 17. Севар Главчовски вкара 23 за Левски.

Интересно бе и на мача между новака Ахил и ЦСКА, като макар "червените" да биха накрая с 80:66, почти до почивката резултатът бе равен и Ахил на моменти имаше преднина.

Не бе лесно и за Академик София в Самоков, но все пак след завръщането си в елита тимът се наложи с 86:78.

Солидни победи регистрираха очаквано БУБА, Черно море Тича и Тунджа Ямбол, а Доростол би в Шумен с 81:67 в най-оспорвания мач от Източната група.