Димитър Тонев и Слави Шопoв бяха титуляри за Ботев срещу Лудогорец в Първа лига

Viasport 19/10/2019 20:00

Двама играчи в юношеска възраст бяха титуляри за Ботев (Пловдив) в мача от 13-и кръг в Първа лига срещу шампиона Лудогорец. Това бяха Димитър Тонев и Станислав Шопов.

Двубоят завърши 1:0 в полза на гостите от Разград с гол на Жоржиньо в 7-ата минута.

За 18-годишния Димитър Тонев това бе дебют в елита на българския футбол. Юношите се представиха много добре и бяха изпратени с аплодисменти от публиката на домакините. Ботев имаше много възможности да стигне поне до равенството, но вратарят на Лудогорец Пламен Илиев имаше страхотни изяви и запази вратата си суха.

Станислав Шопов игра до 72-ата минута, когато бе сменен от Фернандо Виана.

Тонев напусна терена в 78-ата минута, като на негово място в игра влезе от Джонатан Перейра.

Новият старши треньор на Ботев Ферарио Спасов показа, че ще разчита на момчета от школата. Само до преди няколко дни той беше директор на академията на "канарчетата". В групата на Ботев за мача бяха още двама играчи от юношите старша възраст на клуба - Иван Василев и Петър Итов.

Итов също направи своя дебют за първия отбор на Ботев. Той влезе в игра в 86-ата минута на мястото на Марко Перван.

Снимка: botevplovdiv.bg