Лудогорец U19 победи Слован, но отпадна след дузпи (снимки, видео)

Ваня Николова 23/10/2019 20:05

Лудогорец отпадна от Младежката Шампионска лига U19 след дузпи.

Тимът, воден от Тодор Живондов, победи с 1:0 Слован Братислава в мач реванш от първи кръг на турнира и изравни резултата от двата мача. При дузпите разградчани загубиха с 2:4, след като вратарят на гостите спаси ударите на Ганчев и Будинов.

Това е историческа първа победа за български отбор в Младежката Шампионска лига.

Тодор Живондов не направи промяна в тима, като домакините бяха в същия състав, като в първата среща.  Слован бe без звездата си Давид Стрелец.

"Орлите" могат да съжаляват, че не решиха всичко в редовното време. Те имаха превъзходство в големи периоди от срещата, като пропуснаха добри ситуации да спечелят по-категорична победа и да елеминират съперника.

Още в 7-ата минута Иван Йорданов засече с глава, но топката "кацна" върху вратата на Слован. В 14-ата минута Хюсеин Хюсеинов направи хубав самостоятелен рейд, но бранител на съперника успя да блокира удара му.

В 31-ата минута Велислав Минков стреля точно от малък ъгъл и прати топката в мрежата за 1:0. До края на първата част гостите също имаха положения, но вратарят Владимир Русанов и бранителите пред него действаха сигурно.

През втората част възпитаниците на Тодор Живондов заиграха още по-добре. В 53-та минута Иван Йорданов проби на скорост в наказателното поле и успя да стреля, но ударът не бе силен и не затрудни вратарят на словаците.

В 61-ата минута Хюсеин Хюсеинов проби мощно отдясно, излезе в чиста позиция и стреля силно, но стражът на съперника изби. В 67-ата минута Петър Караангелов шутира от дистанция, но топката премина край вратата.

При дузпите словаците реализираха при четири поредни изпълнения, а "орлите" направиха два пропуска от бялата точка.