U19: Царско село изненада Ботев (обзор, видео)

Viasport 25/10/2019 11:00

Шест мача от 11-и кръг в Елитната юношеска група до 19 години се играха на 24 октомври.

Дербито ЦСКА – Лудогорец е отложено поради мача реванш на разградчани със Слован в Младежката Шампионска лига. В сряда Лудогорец победи съперника с 1:0, но отпадна след дузпи.

Дунав и Монтана завършиха 2:2 в първия мач от кръга.

Левски записа изразителна победа над Локомотив (Пловдив) и изпреври ЦСКА на първото място.

Берое се върна в тройката след разгром над Верея и грешна стъпка на Черно море. "Моряците" направиха 1:1 срещу Пирин. Още едно равенство се получи - в Пловдив на мача Ботев – Царско село.

В столичния сблъсък Славия – Сепмтември "белите" се наложиха с 4:1.

Вижте най-интересното от мачовете.

---

Дунав 2010 (Русе) - Монтана  2:0 (0:2)

Двата тима си разделиха по едно полувреме. През първата част гостите играха по-добре и поведоха с два гола, като имаха възможности  и за повече попадения. След почивката домакините взеха инициативата, бързо изравниха, имаха шанс дори да победят.

Стефан Каменов откри за Монтана в 18-ата минута след удар отдалеч, топката се удари в гредата и влезе в мрежата. В 42-ата минута Борислав Евлогиев вкара втори гол за гостите след пробив и асистенция на Деян Христов. Пропуски за тима на треньора Дилян Иванов направиха Любомир Веселов и Денис

Димитров.

В началото на второто полувреме, в рамките само на 3-4 минути, Дунав върна двата гола. Константин Митев изравни, а капитанът Кристиан Върбанов направи 2:2. Играчите на Мартин Цирков имаха възможности и за трети гол, но ги пропуснаха.

---

Левски – Локомотив (Пловдив) 4:0 (1:0)

Двубоят се игра на официалния терен на ст. "Г. Аспарухов". "Сините" поведоха още в 4-ата минута, когато Мартин Паскалев си отбеляза автогол след центриране отдясно.

В 52-ата минута Ремзи Неджип вкара втори гол, а асистенцията бе на Александър Макрис.

В последните десетина минути Левски отбеляза още два гола, дело на Мартин Петков. Той се разписа в 83-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. В 89-ата минута Петков оформи крайния резултат.

---

Ботев (Пловдив) - Царско село 1:1 (1:0)

"Канарчетата" откриха резултата след по-малко от 60 секунди игра. Петър Итов пусна към Иво Казаков, а нападателят останал очи в очи с вратаря прати кълбото покрай него за 1:0.

Това попадение отпусна ботевистите, които по никакъв начин не затвърдиха доброто си представяне от последните мачове. В 12-ата минута гостите удариха страничната греда след удар от близка дистанция.

В 22-ата минута пловдивчани на свой ред удариха гредата, след като Иво Казаков стреля от свободен удар. До края на първата част Емил Колев стреля неточно от няколко метра.

И през второто полувреме мачът беше двуостър с атаки към двете врати.

В 85-ата минута гостите стигнаха до равенството с красив удар от 13-14 метра на Кристиян Тодоров. Две минути по-късно Георги Трифонов получи втори жълт и респективно червен картон за много грубо влизане в краката на защитник на столичани.

---

Славия - Септември  4:1 (1:0)

Филип Кръстев откри за Славия в 30-ата минута от дузпа. В 57-ата домакините удвоиха чрез Мартин Михайлов. В 60-ата минута резултатът стана класически след гол на Филип Кръстев.

Почетният гол за Септември бе от дузпа, реализирана от Кристиян Костадинов за3:1 и отсъдена за нарушение срещу Кристиан Тасков.

До края Славия направи победата си още по-изразителна с попадение на Александър Дилов.

---

Верея - Берое 0:7 (0:3)

Двубоят се игра на тренировъчния терен на стадион "Трейс Арена", а играчите на Берое отново получиха подкрепа от група от най-запалените привърженици на клуба. Феновете бяха приготвили и специална хореография и транспарант с надпис "Вие сте бъдещето на Берое".

Снимки: F/ДЮШ "Берое" Стара Загора / Beroe Academy

Попаденията за "зелено-белите" бяха дело на Бранимир Ботев, който се разписа на два пъти, Николай Йорджев, Никола Маринов, Денислав Вълчев, Христо Христов и Мартин Маринов. Момчетата на Атанас Рибарски бяха пълен господар на събитията на терена от първата до последната минута и заслужено стигнаха до успеха. Резултатът можеше да бъде още по убедителен, след като играчите на Берое отбелязаха още две попадения, които бяха отменени заради засади и изпуснаха дузпа през второто полувреме.

---

ОФК Пирин (Благоевград) - Черно море 1:1 (0:1)

Черно море поведе в 41-ата минута с гол на Мартин Милушев. В 84-ата Пирин стигна до равенството с попадение на влезлия като резерва Християн Анастасов. Той се разписа от фаул. В състава на домакините имаше промени след загубата от Лудогорец в миналия кръг. Три момчета, набор 2003, играха за тима на Васил Петров.

От лагера на Черно море бяха много разочаровани от съдийството през второто полувреме на срещата. Претенциите на гостите са за две неотсъдени дузпи, спестени жълти картони. "Не търсим резултати, а развитие, но с това съдийство по-добре да не пътуваме по 500 км", заявиха "моряците" след мача.

Снимка: botevplovdiv.bg