U19: Берое удари Левски в мач с две дузпи, ЦСКА убедителен срещу Пирин (обзор)

Ваня Николова 30/10/2019 18:00

Пет мача от 12-и кръг в Елитната юношеска група до 19 години се играха днес.

Берое нанесе втора загуба на Левски в първенството и се доближи на точка от "сините", които са втори, и на три от лидера ЦСКА. "Червените" спечелиха убедително гостуването си на Пирин.

Останалите срещи също бяха много резултатни. Славия победи в Монтана с 4:2, а Септември надигра Верея с 5:0.

В голово шоу ОФК Янтра 2019 (Габрово) надви Царско село с 5:3.

Две срещи са в четвъртък, 31 октомври. Това са Лудогорец – Дунав и пловдивското дерби Локомотив – Ботев.

В първенството предстои пауза поради европейските квалификации, които ще се проведат в Турция. България U19 е в група с домакините, Армения и Черна гора (ВИЖТЕ ТУК). Следващият кръг в Елитната група до 19 години ще се играе на 23 ноември.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

---

ОФК Пирин (Благоевград) – ЦСКА 0:4 (0:1)

ЦСКА има 27 точки на върха в класирането, с две повече от Левски. "Армейците" са и с мач по-малко.

Асен Дончев откри резултата в 17-ата минута. ЦСКА направи победата си по-убедителна в последните 25 минути на мача, когато Даниел Иванов отбеляза два гола, а веднъж се разписа Калоян Симеонов.

---

Берое – Левски 2:1 (1:1)

Двата тима изиграха здрав мач с положения и пред двете врати, а домакините бяха по-настоятелни и стигнаха до победата след пълен обрат.

Левски поведе в началото на срещата, когато Георги Александров се разписа от дузпа.

Берое изравни след корнер десетина минути по-късно. Бранислав Ботев бе най-съобразителен в наказателното поле и прати топката в мрежата – 1:1.

След почивката Берое създаде няколко опасни ситуации. В 60-ата минута и домакините получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар.  Зад бялата точка застана Стоян Вергиев, който не сбърка и даде аванс за своя тим – 2:1.

До края на мача имаше още положения и пред двете врати, но нов гол така и не падна.

---

Монтана – Славия 2:4 (1:0)

Монтана поведе в края на първото полувреме с гол на Любомир Веселов, а след почивката Славия направи пълен обрат.

На почивката домакините направиха принудителна смяна на защитника Деян Христов.

През второто полувреме Красимир Панчев направи 1:1 с глава. Любомир Митков изведе "белите" напред в резултата, а Панчев се разписа отново за 1:3.

В 81-ата минута Монтана намали от дузпа, реализирана от капитана Никола Николов. Малко след това играчът на домакините Георги Манолиу получи втори жълт картон и напусна терена.

В последните минути Славия отбеляза четвърти гол, дело на Димитър Стоянов. В добавеното време Денис Димитров от състава на Монтана удари греда след изпълнение на пряк свободен удар.

Снимка: chervenkarton.com

---

Царско село - ОФК Янтра 2019 (Габрово) 3:5 (1:2)

Домакините поведоха още в 6-ата минута с гол на Николай Гагов. До почивката гостите стигнаха до пълен обрат. Антонио Обрешков направи 1:1, а Мартин Ботев изведе ОФК Янтра 2019 напред в резултата.

През второто полувреме Тома Ушагелов вкара за 2:2 от дузпа.

Играчите от Габрово отново поведоха, когато Антонио Обрешков отбеляза втория си гол в мача за 2:3.

Футболистът на Царско село Антонио Калчев направи 3:3, а малко след това пропусна сам срещу вратаря на гостите.

Играчите на Веселин Антонов вкараха четвърти гол, дело на Петър Недев. При 3:4 гостите останаха в намален състав, след като Даниел Тасев получи червен картон (втори жълт).

Въпреки че остана с 10 човека на терена, ОФК Янтра 2019 отбеляза пети гол в края. Денис Дачев оформи финалния резултат в последните минути на срещата.

---

Септември – Верея 5:0 (5:0)

И петте гола бяха отбелязани през първото полувреме. Кристиан Тасков се отличи с хеттрик. Той откри резултата, а Георги Тафраджийски покачи на 2:0.

Тасков отбеляза третото и четвърто попадение, което бе от дузпа. Крайното 5:0 направи Дейвид Симеонов.